SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GAYTANCIOĞLU:”BAĞKUR’LU İHYA’YA TAKILDI”

GAYTANCIOĞLU:”BAĞKUR’LU İHYA’YA TAKILDI”
Bu haber 03 Nisan 2023 - 17:21 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu BAĞKUR’lular için EYT’den yararlanmanın hayal olduğunu söyleyerek “9 bin gün şartı getirdiler o yetmedi bir de ihya kolaylığı getirmediler. Bu şartlarda BAĞKUR’lu emekli olamaz” dedi.
EMEKLİLİK BEKLEYEN ÇİFTÇİYİ, ESNAFI KANDIRDINIZ”
TBMM’de BAĞKUR’luların yaşadığı ihya sorununu gündeme getiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “BAĞ-KUR’lu emeklilik hayallerini başka bir bahara erteledi. Sözde yapılandırma çıktı ama BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirilmediği için karşısına ödeyemeyeceği borçlar çıkarılıyor, borç yapılandırmasından yararlanamıyorlar.
İhya uygulaması nedeniyle BAĞ-KUR’lu en çok iki yıllık borcu yapılandırmaya sokabilirken geçmiş borçları için bugünkü fiyatlardan ödeme yapması isteniyor. Çiftçi, esnaf bunları nasıl ödesin? Şimdinin primini ödeyemiyor ki geçmiş prim borçlarını nasıl ödesin? Geçmiş yapılandırmalarda ihya kolaylığı getirilirken son yapılandırmada bir kolaylık neden getirilmedi?
Çiftçi ve esnaf emekli olamasın diye kurnazlık yaptınız, emeklilik bekleyen çiftçiyi, esnafı kandırdınız. Meclis kapanmadan BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirin, getirmezseniz her BAĞ-KUR’luya sizi gösterecek ve ‘İşte, emekliliğini çalanlar bunlar’ diyeceğiz. 15 Mayıs sabahından itibaren Türkiye’yi ayağa kaldırırken bu tür AKP yamukluklarını da düzelteceğiz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA