SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GAYTANCIOĞLU BÖLGEDE…

GAYTANCIOĞLU BÖLGEDE…
Bu haber 22 Temmuz 2015 - 16:42 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte bölgede çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 22 Temmuz 2015 Çarşamba günü Edirne’nin Süloğlu İlçesi’ni ziyaret eden Gaytancıoğlu İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun ile birlikte Tatarlar Köyü’ne gitti. Köyde çiftçilerle bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Gaytancıoğlu “kuraklık nedeniyle bu sene bu bölgedeki köylerimizde ürünlerde ciddi anlamda verim düşüklüğü var,  buğdaydan dönümüne 100 kg civarında bir ürün elde edildiği bilgisini aldım.  Maalesef ayçiçeği veriminin de aynı şekilde düşük olması bekleniyor. Bu nedenle üreticimiz mağdur, borçlarını ödeyemeyecek durumda” dedi.

Çiftçilere borçların ertelenmesi için bir takım görüşmelerde ve girişimlerde bulunacağını belirten Gaytancıoğlu, köydeki ziyaretini tamamlamasının hemen ardından, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek üreticinin durumunu anlatarak, borçların ertelenmesi konusunda adım atılmasını istedi.

Daha sonra Süloğlu Kaymakamı Numan Altay’la görüşen Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, üreticinin yaşadığı sıkıntıyı kaymakam ile de paylaştı. Bu konu da gerekli çalışmayı Kaymakalığın’da yapacağı bilgisini aldığını belirten Okan Gaytancıoğlu; “Türkiye’ye de girdiler çok yüksek. Türkiye’ye oranla diğer buğday üreticisi ülkelerde girdi maliyetleri çok daha düşük, buğdaya verilen destek miktarında bir artış yok, buğday ithalatı sürüyor, un fabrikaları ithal buğday kullanmaya devam ediyor, bir de üstüne kuraklık nedenli verim düşüklüğü eklenince, çiftçimizin yaşama şansı kalmıyor, yıllardır durum bu şekilde, çiftçimizin yüzü yıllardır gülmüyor” dedi.

Ziyaretlerine Akardere Köyü’nde devam eden milletvekili Gaytancıoğlu, her zaman köylünün, üreticinin yanında olacağını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA