SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Gaytancıoğlu,hükümetin tarım politikasını eleştirdi…

Gaytancıoğlu,hükümetin tarım politikasını eleştirdi…
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 13:34 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,”Türkiye isterse bir kilo bile çeltik ithal etmez,pirinç ithal etmez”dedi.

Gaytancıoğlu,bu yıl 19.’ncusu düzenlenen İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarın’da yaptığı açıklamada, “Türkiye pirincinin yüzde 60’ını bu bölgede üretildiğini söyledi.

Doktorasını  çeltik konusunda yaptığını ifade eden Gaytancığlu,hükümetin tarım politikasını eleştirdi.

Türkiye’nin isterse bir kilo bile çeltik  ve  pirinç ithal etmeyebileceğini dile getiren Gaytancıoğlu,sözlerine şöyle devam etti:”.Ekilebilecek alanlarımız var, üretelim,üretene destek verelim.Türkiye isterse yılda 4 milyar dolar ayçiçeğine para vermez.Niye bu ürünleri söylüyorum, bu bölgenin ürünleri olduğu için söylüyorum.Türkiye’nin bir sürü merası var boş. Ama   meraları siz kamu  yararı  kararı alarak bir sürü inşatlar yapmayı düşünüyorsunuz.1. sınıf tarım arazilerini koruyalım. Hep beraber neler yapabiliriz. Türkiye hayvan ithal etmesin. Türkiye çiftçisine destek versin diyoruz. Ama nedense biz dinlenmiyoruz. Bir bakıyorsunuz tarımın başına bu konularla alakası olmayan bir kişi geliyor yüz günlük icraatını açıklıyor ilk yaptığı şey kurban  bayramında elde  kalan hayvanları  çok düşük fiyatla satın  almak.”

Gaytancıuoğlu,esnafa 9 kere vergi affı gelmesine rağmen,bu afların çiftçiye gelmediğini öne sürerek konuşmasına şöyle devam etti:” Peki üreticiyi desteklemek yok mu. Üreticinin birazcık borçlarını hafifletmek yok mu. Yüzde 60’ lara dayanmış  mazot,yüz de yüzleri geçmiş gübre artışlarında hiç mi üreticiyi düşünmüyorsunuz.Kredi boçlarını faizlerini silmeyin demiyorum. 9 defa vergi affı geldi ama çiftçinin borçlarına af gelmedi. Bunları beraber çözelim çiftçimizi ayağa kaldıralım üreten bir Türkiye’yi hakça bölüşen bir ülkeyi hep beraber kuralım.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA