SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Fener Rum Patrikhanesi Kırklareli metropoliti Sofianopoulos’tan, Belediye Başkanı Kesimoğlu’na ziyaret

Fener Rum Patrikhanesi Kırklareli metropoliti Sofianopoulos’tan, Belediye Başkanı Kesimoğlu’na ziyaret
Bu haber 22 Nisan 2021 - 22:26 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

24 Temmuz 2019 tarihinde Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu ziyaret eden Fener Rum Patriği Bartholomeos’un heyetinde, Patrik Vekili olarak yer alan Andreas Sofianopoulos, geçtiğimiz aylarda Kırklareli Metropoliti olarak atanmıştı.

Metropolitlik makamı; Hıristiyanlığın Ortodoks mezhebinde, patrikten sonra gelen ve bir bölgenin din işlerinde en yetkili makamda bulunan din adamı olarak adlandırılıyor.

Sofianopoulos, bu atamanın ardından bugün beraberinde papaz Varnavas Grigoriadis ve Rum Cemaati temsilcisi Stelyo Gülgün ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Bartholomeos’un selamlarını da getirdiklerini ifade eden Sofianopoulos, farklı kültür ve inançları himaye etme konusunda geçmişten bu yana önemli bir misyona sahip olan Kırklareli’nde, ilerleyen zamanlarda çok daha güzel faaliyetler yapılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da, ziyaretten dolayı Sofianopoulos ve beraberindeki heyete teşekkür ederek; Kırklareli’nde, inanç turizmi noktasında hayata geçirmeyi planladıkları girişimler olduğunu hatırlatarak, daha etkin buluşmalar gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Heyet yakın zamanda Kırklareli’ne tekrar geleceğini belirtti

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA