SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

FATİH CAMİSİ ONARILMAYI BEKLİYOR

FATİH CAMİSİ ONARILMAYI BEKLİYOR
Bu haber 30 Nisan 2016 - 12:27 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

Edirne’nin en uç noktasındaki ilçesi Enez’in tarihi kalesinde bulunan ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1455 yılında yaptırılan Fatih Camii onarılarak hizmete açılmayı bekliyor.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Edirne’nin, hatta Trakya’nın en eski yerleşim merkezlerinden Enez ilçesindeki tarihi Fatih Camii’nin biran önce onarılarak hizmete açılması gerektiğini söyledi.

Enez’i ziyaretlerinde vatandaşlarla görüşen Ali Demirkıran, “yaklaşık 7500 yıllık bir tarihe sahip olan ilçemiz birçok medeniyetlerin yaşandığı, Meriç nehrimizin denize döküldüğü, meşhur ovası, gölleri ve geçmişte kervansaray ve deniz limanı ile anılan, tarihi olduğu kadar ayni zamanda önemli bir coğrafi konuma sahip ilçemiz. Her köşesinden tarih fışkıran bu ilçemizin tarihi kalesinde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinden hemen iki yıl sonra yaptırmış olduğu Fatih Camii bulunuyor. Cami,  1965 yılına kadar kullanılmış. Bu yılda meydana gelen depremde zarar görünce kullanıma kapatılan bu tarihi cami kaderine terk edilmiştir” dedi.

Demirkıran devamla, “günümüzde, bilhassa yaz aylarında çok sayıda turist alan bu ilçemizde sadece bir tane cami hizmet veriyor. Enez halkı, hem cami ihtiyacın giderilmesi, hem de Fatih’in bir emanetine sahip çıkılması bakımından Enez Fatih Camiinin bir an önce onarılarak yeniden hizmete açılmasını ilgililerden talep ediyor” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA