SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

FACİA İPTAL ETTİRDİ

FACİA İPTAL ETTİRDİ
Bu haber 15 Mayıs 2014 - 10:35 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen Maden Faciası ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın da katıldı.

Özcan, toplantının yapıldığı an itibari ile 232 madencinin yaşamını yitirdiğini üzüntü ile öğrendiğini belirterek “Bu yüzyılda katliam derecesinde çok sayıda insanın bu şekilde ölmesi kabul edilebilir bir şey değil. Biz de ülke çapında ilan edilen 3 günlük yasa katılıp, her ne kadar 19 Mayıs 3 günlük yastan sonra ama Valilik kanalından aldığımız bilgiye göre resmi protokol dışındaki eğlencelerini iptal ettik.Belediyemiz etkinliği içindeki Gençlik Koşusu ve Özcan, Soma Faciası nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

Belediyenin bazı etkinlikleri Satranç Turnuvası gerçekleştirilecek. Bunun dışında belediyemizin Keşanlı Amatörlerle ortaklaşa yaptığı ve 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü akşamı gerçekleşecek TSM Korosu Konseri ileri bir tarihe ertelendi.18 Mayıs’da yapılacak Dallık Şenlikleri’ni iptal ettik. Sonra encümende yapılıp yapılmayacağının kararını vereceğiz 19 Mayıs akşamı yapılacak olan Oğuz Berkay Fidan ve Oya Pınar Konserini de iptal ettik. Dolayısıyla üzüntümüz büyük.Vatandaşlarımızın da bu iptalleri anlayışla karşılayacağını umuyoruz.Ülkemizin başı sağ olsun hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.Giden can geri gelmeyecek ama devlet olarak da yakınların mağduriyetlerini bir nebze olsun giderilmeye çalışılır beklentimiz o dur.Bir daha ülke olarak böyle bizi dünyaya rezil edecek şekilde, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği iş kazaları göstermesin. Umarım bundan dersler çıkarırız.İnsan hayatının her şeyden önde olduğunu anlamamız lazım.Bu sistem içersinde hepimiz tabi ki iş yapan insan parasını kazanacak edecek ama işyeri şartlarının ne kadar dikkatle takip edilmesi gerektiğini anlamalıyız. İşte basit bir ihtimalle yaklaşık 500 kişi ölümle burun buruna.Tekrar başımız sağolsun.”dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA