Keşan Haber
reklam

F. Gülver’den ödüllere tebrik ve eleştiri

F. Gülver’den ödüllere tebrik ve eleştiri
Bu haber 04 Ekim 2016 - 22:59 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
reklam

“Çok Amaçlı Pazar Yeri esas amacına uygun değil”

Gazeteci Ferat Gülver, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Proje Yarışması’nda birincilik ödülü verilen Çok Amaçlı Pazar Yeri projesine eleştiride bulundu. Gülver, Keşan Belediyesi’nin ilçenin en merkezi yerinden Pazar Yeri Kompleksine taşınmasının da yanlış olacağını öne sürdü.

“Çok Amaçlı Pazaryeri projesi tam bir AVM olmuştur. Kompleks iyi niyetle yapılmış olabilir ancak proje yanlış. Pazar yerinin üzeri örtülmediği sürece ölü bir yatırım olacaktır. Herkesin merakla beklediği 30 milyon liralık yatırım heba edilmemeli. Gerekirse açılışı ertelensin ama üzeri kapatılsın, hatta açılır -kapanır şekilde. İşte o zaman ödülü hak eder.”

//////

Keşan Belediyesi’nin Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Proje Yarışması’nda 3 birincilik ödülü almasına gazeteci Ferat Gülver’den hem tebrik hem de eleştiri geldi.

Gülver, Keşan Belediyesi’nin 3 proje ile birincilik almasının belediyecilik adına takdir edilecek bir başarı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti; “Başkan Mehmet Özcan ve ekibini tebrik ediyorum. Kültür ve Sanat Kategorisinde; ESTAB’ın (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği) hazırladığı Saros Yapay Resif ve Dünyanın İlk Su Altı Tarih Müzesi Projesi’ne ve Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri Kategorisinde Vahşi Depolama Sahası Rehabilitasyonu (Çöplük Islahı) Projesine verilen ödül de haklı gurur. Ancak; Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Projesi’ne İmar Şehircilik ve Estetik Kategorisinde ödül veren jürinin Keşan’a gelip bizzat yerinde görerek esnaftan görüş almaları gerekirdi diye düşünüyorum. Birincilik ödülü verilen Çok Amaçlı Pazar yeri Projesi belki estetik olabilir, hatta çok amaçlı da olabilir, ancak asıl amacı olan ‘Kapalı Pazar Yeri’ olmadı, olamadı. 840 tezgahlık yer komple açık. Esnaf dükkanlardan şikayetçi; ‘10-15 metrekarelik dükkanlarda malımızı nereye koyacak, müşterisi geldiğinde nereye oturtacak, deneme kabinini nereye kuracağız’ diyor.” HERKESİN BEKLENTİSİ KAPALI BİR PAZAR İDİ

Hem halkın hem de esnafın projeden beklentisinin kış çilelerine son verecek kapalı pazar olduğunu vurgulayan Gülver, “Kapalı dendi oysa üzeri açık. Yakın zamanda açılacağı söyleniyor. Yağışlar başladı, kış ortasında esnaf yine tezgahının üzerine çadır mı kuracak, vatandaş yine alışverişini yapana kadar sırılsıklam ıslanacak mı? Hani aracını otoparka bırakıp asansörle pazar yerine çıkıp kapalı pazarda ıslanmadan, üşümeden alışverişini yapacaktı… Yazın ise tam tersi sıcaktan kavrulacak dört duvar arasında. ” diye konuştu.

SP’Lİ KABAKÇILI’NIN İDDİASI HAKLI ÇIKABİLİR

Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kabakçılı’nın, “Çok Amaçlı Pazaryeri Projesi tamamlanıp pazaryeri açıldığı gün hem Mehmet Özcan hem CHP bitecek. Çünkü Pazaryeri çok ciddi anlamda Keşan halkının beklentileri olan bir projeydi. Fakat beklentilere cevap vermekten çok ama çok uzak bir proje çıktı ortaya.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Gülver şu öneride bulundu; “ÜZERİ KAPANMASA ÖLÜ BİR YATIRIM OLACAK”

“Kabakçılı haklı çıkar mı bilemem ancak, üzülerek belirtmek isterim ki, yaklaşık 20 dönüm alana kurulan ve 296 işyeri ile belediye binasının yer aldığı Çok Amaçlı Pazaryeri tam bir AVM olmuştur. Kompleks iyi niyetle yapılmış olabilir ancak proje yanlış. İller Bankası’nın Trakya genelinde verdiği en yüksek kredilerden biri olan 30 Milyon TL’lik kredi ile yapılan Pazar Yerinin üzeri örtülmediği sürece ölü bir yatırım olacaktır. Herkesin merakla beklediği bir yatırım heba edilmemeli. Stadyumlar kapanıyor, bizim pazar yeri de kapatılmalı. Gerekirse açılışı ertelensin ama üzeri kapatılsın, hatta açılır kapanır şekilde. İşte o zaman ödülü hak eder.” dedi. AK Parti Keşan Belediye Aday Adayı Ferat Gülver, Keşan Belediyesi’nin ilçenin en merkezinden Pazar Yeri Kompleksine taşınmasının da yanlış olduğunu öne sürdü.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER