Keşan Haber
reklam

Eşkinat Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği istişare toplantısına katıldı

Eşkinat Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği istişare toplantısına katıldı
Bu haber 13 Ocak 2018 - 15:48 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.
reklam

Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği öncülüğünde başlatılan ve gelenekselleşen ‘Tekirdağ Şehir ve Kültür’ konulu sempozyumun 3.sü için ön hazırlık amaçlı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

EŞKİNAT: “KENT KÜLTÜRÜNE KATKI KOYACAK HERKESİN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Öğretmenevi’nde düzenlenen istişare toplantısına Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da katılarak açılış konuşması yaptı.

Eşkinat, açılış konuşmasında Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği’nin çalışmalarına belediye olarak destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Kent kültürüne katkı koyacak her etkinlik ve çalışmaya belediye olarak destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bu kentin sosyal dönüşümü için atılan her adımın yanındayız,” ifadelerini kullandı.

BAYOL: “AMACIMIZ ŞEHRİN TANITIMI İÇİN YAZILI KAYNAK YARATMAK”

Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Başkanı Hüseyin Bayol ise Tekirdağ’ın tarihi ve kültürel değerlerini incelemek ve şehirde bir dayanışma bilinci oluşturmak için başlattıkları ‘Tekirdağ, Şehir ve Kültür’ temalı sempozyumun bu yıl 3.’sünü gerçekleştireceklerini söyledi. Bundan önce düzenlenen iki sempozyumun kitaplaştırıldığını ve gelecek için hacimli bir kaynak teşkil ettiğini söyleyen Bayol, “Amacımız bu yıl da gerçekleştireceğimiz sempozyumu kitaplaştırarak şehrin tanıtımı için yeni bir yazılı kaynak yaratmak,” dedi.

SEMPOZYUMUN KONUSU GÖÇ OLACAK

Öte yandan, istişare toplantısında 3. sempozyumun Kasım ayında düzenlenmesine ve ana temasının ‘Göç’ olmasına karar verildiği belirtildi.

Ayrıca gençlere tarihi sevdirmek ve bilinç oluşturmak amacıyla ‘tarih şuuru’ konulu bir kompozisyon yarışmasının düzenlenmesine karar verildi.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER