SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Eşkinat Dünya Sanat Günü’nü Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’nde kutladı

Eşkinat Dünya Sanat Günü’nü Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’nde kutladı
Bu haber 15 Nisan 2015 - 19:09 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 15 Mayıs Dünya Sanat Günü dolayısıyla Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen sanat festivaline katıldı.
MÜZİK DİNLETİSİ ALKIŞLARI TOPLADI
Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen Dünya Sanat Günü etkinliklerinde ilk olarak müzik eğitimi alan öğrencilerden kurulu mini senfoni orkestrasının müzik dinletisi gerçekleştirilirdi. Başkan Eşkinat ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen müzik dinletisi uzun süre alkışlandı.
BAŞKAN EŞKİNAT PALETİ ALIP RESİM YAPTI
Öğrencilerin okul bahçesinde yapımına devam ettiği resimleri de dikkatlice inceleyen Eşkinat, fotoğraf sergisi, karakalem sergisi, ebru sergisi, resim sergisi ve heykel yapımı çalışmalarını gezerek öğrencilerle fikir alışverişinde bulundu.
EŞKİNAT: “TEKİRDAĞ’DAKİ GELECEĞİN BÜYÜK SANATÇILARI İLE BİR ARADA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”
Öğrencileri kırmayıp paleti eline alan Eşkinat esere katkısını yaparken; “Resim, heykel, karakalem, ebru ve fotoğraf dallarında öğrencilerin gözlerimiz önünde emek harcayıp becerilerini en iyi şekilde yansıtmaya çalıştıkları güzel bir gün yaşıyoruz. Müzik dinletisi ile de oldukça güzel bir gün geçiriyoruz. Dünya Sanat Günü’nün kutlandığı bu anlamlı günde Tekirdağ’daki geleceğin büyük sanatçıları ile bir arada olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.
“YENİ PROJELERDE ŞEHRİMİZİN GENÇLERİ İLE YÜKSELECEĞİZ”
Eşkinat, Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi ile daha fazla iş birliği içinde olmak istediğini de belirtirken; “Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri başarılarıyla şehrin vizyonu olacak. Süleymanpaşa Belediyesi olarak geleceğin büyük sanatçıları ile işbirliği içinde olmak istiyoruz. Yeni projelerde şehrimizin gençleri ile yükseleceğiz.” diye konuştu.
“BÖYLE GÜZEL BİR KUTLAMAYI LİSE BAHÇESİNDEN MEYDANLARA TAŞIMAK GEREK”
Son olarak etkinliğin okul bahçesinden çıkıp tüm şehri kapsaması gerektiğinin altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Böyle güzel bir kutlamayı lise bahçesinden sokaklara, meydanlara taşımak gerek. Halkla buluşturmak daha da coşkulu kutlamak gerek. İşte o zaman hem öğrencilerimiz hem de vatandaşlarımız açısından oldukça verimli bir kutlama olacak. Bunun için gerekli girişimlerde bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA