SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ESKİ MAFİA FİLMLERİ..

ESKİ MAFİA FİLMLERİ..
Bu haber 16 Ocak 2015 - 0:56 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.

 

Efendim, ara sıra da olsa sizlere bazı filmlerden söz ediyorum.. Ediyorum çünkü: Gençlik yıllarım sevgili arkadaşım Mehmet Özkök’ün sinemasının makine dairesinde ve dolayısıyla bir çok filmi izlemekle geçti..  Eh, bunlardan etkilenmemiş olmam mümkün değildir!.

Ülkemizde televizyon yayınlarının başlamasından sonra film izleme tutkunluğum televizyonlara kaydı.. Yatakta uzanırken film izlemenin keyfide  çok güzeldir hani!.

Eski yıllarda yani; emperyalizmin gelişme yıllarında eski günleri tü kaka olarak algılamamız için olsa gerek; bol bol Mafia filmleri oynatılırdı.. Hani bakın sizi bunlar soyuyordu dercesine!.

Eski yıllardaki İtalyan Mafyasını anlatan filmlerden hatırladığım kadarıyla; “Baba” rolünü önceleri İtalyan oyuncuı Marcello Mastroanni, sonra Fransız oyuncu Alain Delon başarıyla oynamışlardı.. Son yıllarda çekilen ve gene Mafia’yı anlatan filmlerde Amerikalı oyuncu Marlon Brando ve gene Amerikalı olan,  Al Pacino “Baba” rolünü başarıyla oynamışlardır..

Bu filmlerde ortak bir nokta vardı. O da: Çıkar mücadelesi içersinde olan taraflar karşı taraftan birini öldürdüklerinde cenazelerinde mutlaka kendilerinden bir temsilci bulundurur ve cenazelere çiçek gönderirlerdi!.

İşte bu noktada seyirciye ne kadar kötü olursa olsun “Baba”’nın iyi biri olduğu mesajı verilirdi!.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA