SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Erikli’de zor saatler…

Erikli’de zor saatler…
Bu haber 06 Ağustos 2015 - 12:42 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

  Erikli sahili’nde 5 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00 sularında  kayıkla denize açıldıktan sonra haber alınamayan 3 kişi, 7 saat sonra Enez ilçesi açıklarında bulundu.

Balık  tutmak için akşam saatlerinde Erikli Sahili’nden kayıkla denize açılan  Muzaffer Yöndem, Mustafa Kepoğlu ve Adil Parlaksu’dan haber alınamaması üzerine yakınları  Erikli Jandarma Komutanlığı ile Enez Sahil Güvenlik ekiplerini aradı.

Sahil Güvenlik denizden arama yaparken,Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri de karadan çalışma başlattı.

Saros Körfezi’nde   yapılan aramalar sonucu Enez açıklarında sahil güvenlik ekipleri kayıp kişileri  ve kayığı  7 saat sonra  buldu.

Gece saat 03.00 sıralarında Erikli’ye gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri kazazedeleri bir botla sahile çıkardı.

Sahilden Erikli Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edilen kazazedeler, evlerinin önünde bekleyenler tarafından karşılandı.

Fırtına sırasında kayığın  motorunun bozulduğunu ve akıntı ile sürüklendiklerini aktaran Mustafa Kepoğlu, o sırada ölümü hissettiğini ve 6-7 saat denizde kaldıktan sonra kurtarıldıklarını söyledi.

 

-Ayni bölgede balık  avlayanlar kıyıya zor çıktı

Keşan’ın  Erikli Sahili’nde balık tutmak için  açıldıkları denizde fırtınaya yakalanan ve kaybolduktan  7 saat  sonra bulunan 3 kişinin kurtarılmasının ardından kayıkları ile ayni bölgede bulunanlar sahile döndükten sonra yaşadıkları korku dolu anları anlattılar.

Emekli öğretmen Hasan Kenar.yaptığı açıklamada,tekne ile Yayla açıklarında balık avladıklarını söyledi.

Havanın bulutlanması üzerine kıyıya doğru hareket ettiklerini anlatan Kenar, o sırada çevrede 4 tekne olduğunu ve bunlardan birisinin dada kendileri ile birlikte sahile çıktığını diğerlerini ise görmediğini belirtti.

Ayni bölgede fırtınaya yakalanan Turgut  Yalçınkaya ise “Allah canımızı bağışladı”şeklinde konuştu.

Yalçınkaya,saat 17.30 sıralarında denize açıldıklarını sonra havanın bozduğunu ifade ederek;”Hava birden bozdu. Rüzgar geldi. Çapayı ve oltaları kestik attık suya.Fırtınadan  tekne bir anda su doldu. Kovalar ile suyu boşaltmaya çalıştık. Teknede ne ağırlık varsa denize attık.Motor ve teknemiz küçüktü.Kaybolan arkadaşlar da bizim yakınlarımızda idi,Ama çok dalga vardı. Kıyıya zor çıktık.Allah canımızı bağışladı.”şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA