ENEZ’DE TEKVANDO İLGİ GÖRÜYOR

Enez,geçtiğimiz Pazar günü Yunanistan’ın İskeçe şehrinden gelen By Andreas CHIRISTIDIS’ in antrenörlüğünü yaptığı Orıstıs Vasılıs Kulübünün sporcularını ağırladı.  Çalıştırıcılığını Antrenör Serkan DOĞRU’ nun yaptığı Enez Taekwondo takımının yanı sıra, Keşan Rumeli Gençlik ve spor Kulübü, İpsala Hudut Güneşi Spor Kulübü Sporcularının da katıldığı ortak antrenman için Enez’e geldiler. Enez Taekwondo Takım sorumlusu Esin SAVAŞ tarafından karşılanan konuk spor takımlarına Aqua beach otelde öğle yemeği ikram edildikten sonra kapalı spor salonunda çalışmalara geçildi. Birlikte yapılan antrenmandan sonra karşılıklı ikili müsabakalar yapıldı. Yunanistan takımında ki sporcularda Yunanistan şampiyonlarının bulunması Keşan Rumeli takımındaki Türkiye çapında derece yapmış sporcuların bulunması antrenmanın ve müsabakaların kalitesi arttırmış zevkli ve görselliği yüksek bir çalışma olmuştur. Enez’ de ilk defa yapılan çalışma bundan sonra Taekwondo branşında yapılacaklar için bir başlangıç olmuştur. İskeçe takımında 11 sporcu ile çalışmalara katılmıştır.

Enezde kısa bir zaman önce başlayan Taekwondo çalışmaları önce Edirne’de düzenlenen tataminin perileri yarışmasında katılması sonrasında böyle bir etkinlikle Taekwondo da bizde varız demiştir.

Çalışmaların ve müsabakaların sonunda Esin SAVAŞ Yunanistan takımı antrenörü By Andreas CHIRISTIDIS’ e kupa ve sporculara günün anısına madalya taktı. Andreas CHIRISTIDIS Enez Taekwondo Takımı adına Esin SAVAŞ’ a şilt taktim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir