SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ENEZ’DE NELER OLUYOR….!

ENEZ’DE NELER OLUYOR….!
Bu haber 18 Nisan 2014 - 22:40 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Avrupa’ya en yakın sınır kenti Enez’de seçim bitti ama dedikodusu bitmedi.

İddialar çok vahim.İnsanın kanını don duracak nitelikte.

Belediye başkanlığı koltuğuna oturan Abdullah Bostancı,önce bomboş bir oda ile karşılaştı.

Belediye başkanlığı odasında Atatürk’ün resimleri bile alınmış iddiaya göre eski başkan Ahmet Çayır  tarafından.

Hakikaten oda bom boş. Doğru ise çok ayıp doğrusu.Orada duran eşyalar Çayır’ın değil Enez halkınındır önce.

Gelelim diğer meselelere…. Bunlar Bostancının iddiaları.Düğün salonunda yapılan son bir yıl içindeki eğlencelere kesiler ve ödenen para 625 bin lira. Eğer doğru ise çok ayıp. Çünkü geçen dönem belediyeden para almak,deveye hendek atlatmak gibi bir şey.

Ben şahit oldum. Keşan’da bir firma sahibi 2 bin 500 lira alacağını 2011 yılından beri alamıyor. Kadını sabah çağırıyorlar.Bütün gün bekletiyorlar. Sonra da akşam “para yok” deyip savıyorlar.Bu ayıpların en büyüğü. Düğün salonunda yapılan etkinliklere paralar anında ödeniyor. Vatandaşın 3-5 kuruşu ödenmiyor ve insanlar adeta dilenci yapılıyor.

Tabii başka bir iddia da 30 adet cep telefonu hikayesi.Telefonlar gelişi güzel dağıtılmış belediye personeli olmayanlara da…

Bunun gibi daha bir çok iddia. Belediye borcu 60 milyon liraya ulaşmış. Araç yok ama bir yılda 500 bin lira mazot parası ödenmiş iddia edildiğine göre.

Belediye başkanlık odası bomboş…. Yeni başkan da öyle oturuyor ve Atatürk’ün resmini bile asmıyor duvara… Belki de bundan sonra hiç asmayacak gibi bir durum da var…

Şimdi Bostancı belgeleri toplayıp eski başkanı mahkemeye vereceğini söylüyor. Bu arada da belediye de büyük bir temizlik başlayacak. Başkan bunun sinyalini düzenlenen gecede verdi zaten.

Son not. Bugün  Keşan Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri bölgedeki belediye başkanlarını ziyaret ettiler. Ancak Enez hariç.Enez belediyesi saat 13.30’a randevu vermiş.Ama bir şey unutulmuş  nedense.Çünkü başkan Cuma namazına gitmiş. Hoca da bugün biraz fazla vaaz vermiş ve başkan  beklemeye rağmen gelememiş.Heyet te saat 14.00 ‘te kaymakamın  verdiği randevuya yetişebilmiş.Oda heyeti İpsala ve Karpuzlu belediye başkanlarını ziyaret etmiş ama Enez’de hoca’nın…!  azizliğine uğramış anlaşılan.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA