SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ENEZ’DE NELER OLUYOR…?

ENEZ’DE NELER OLUYOR…?
Bu haber 26 Haziran 2014 - 15:12 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

 

Enez bölgenin adeta turizm tarih ve doğa cenneti… Ne ararsan var.

Ancak son günlerde  daha önce 2 dönem CHP’den belediye başkanı olan  ve son seçimlerde bu kez de AKP’den seçilen Abdullah Bostancı’dan şikayet var.

Bostancı,büyük vaadler ile göreve gelmişti.Bir çok kişiye iş sözü vermiş,ama şimdiye kadar bu sözlere karşılık  ortaya bir şey koyamamış.

Enez sahili bir turizm harikası. Son yıllarda bir çok yabancı da buradan ev ve arsa alıyor. Altı binin üzerinde konut var.

Burada belediye çalışmasını görmek imkansız.Ancak buradan ekmek yiyen esnafa belediyenin hoş davranmadığı da gelen bilgiler arasında.

Yaz sezonu başladı. Esnaf 2 ay para kazanacak. Ancak belediye müsaade ederse.Esnaf şu anda kan ağlıyor.Eski işyerleri yok artık. Belediye çoğunu kaldırmış.Öteki başkan zamanında vardılar. Şimdiki  başkan zamanında ise yoklar.

Sahilde turizme hizmet eden ve yüz akı bir hotel var.  Burada sorun konuşarak  çözüleceğine yine meselenin üstüne hışımla gidiyor Bostancı.

Aldığım bilgiye göre de herkesle kavgalı.Artık bu  işlerin kavga ile çözülemeyeceğini en iyi kendisi bilir.

Bu gün belediye borçlarından dolayı belini doğrultamıyorsa,bunda kendisinin geçmişte yaptığı plansızlıkların da rolü var.

Sahildeki kanalizasyon çalışması unutulmuş değil.Bu gelinen nokta biraz da oraya bağlı.

İpsala   Belediye Başkanı  Mehmet Kerman çalşıyor. Vatandaşı kuçaklıyor.Ama Bostancı bunu yapmıyor.Bir çalışma da yok.

Şehrin göbeğinde belediyenin binasının güney ucunda tuvalet var.Pislik içinde kapısı yok. Öteki başkana da söylemiştik. Gene durum ayni. Pislik yuvası içinde. Ayıp değilmi ? Enez’e…

Bostancı ile benim de meselem var. Kulağımın arkasına yazdım dediği gibi bekliyorum.İşine gelince anlıyor.gelmeyince  yaz kulak arkasına.

Buradan açıklıyorum. Enez’de kim  belediyenin çalışmasından memnun değilse,kimi zarara uğrattılarsa, YAZSINLAR.

Belediye Başkanı olmak büyük bir meziyettir. Ama bunu kaldırabilene. Enezli pişman olmaya başladı bile.

Enezli kendisine sıcak bakacak,toplumla kavga etmeyecek bir başkan istiyor. Geçmişte oldu birkaç sefer.Gene olur.Esnafla ve vatandaşla kavga kimseye hayır getirmez.Tabii kurumları da unuttuk. Onların da bir çoğu ile kavgalı.

Başkan el uzatmayı öğrenememiş daha.Vatandaş kendisinden hizmet bekliyor. İktidar arkanda.yap ta alkışlayalım. Kerman yapıyor ve alkışı hak ediyor.

Bu arada eski il genel meclisi  Çoşkun’a bir çift sözümüz var. Ama oda zamanı gelince konuşurum diyor.Bekleyeceğiz bakalım zamanı…!

Enezli iktidarı da arkasına alan başkandan kavga değil ,hizmet ve biraz hoşgörü bekliyor o kadar. Çok mu zor be Bostancı…!

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA