SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Enez sahiline gelen çok, hastanede doktor yok

Enez sahiline gelen çok, hastanede doktor yok
Bu haber 02 Mayıs 2021 - 0:04 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

İYİ PARTİLİ GÜNDOĞDU’DAN İKTİDAR YETKİLİLERİNE ÇAĞRI
“İLÇEYE BÜYÜK GÖÇ VAR, HASTANEDE DOKTOR YOK!”
İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, tam kapanmanın ardından bölgede yaşanan göç dalgasına dikkat çekerek hükümete çağrıda bulundu.
Tam kapatma uygulamasına geçilmeden önce yüz binlerce insan bulundukları illeri terk ederek başka bölgelere akın etti. O bölgelerden biri de Edirne’nin Enez ilçesi oldu. Enez’e yerleşik nüfusunun çok üzerinde göç yaşandığının altını çizen İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu iktidar yetkililerine seslendi:
“ENEZ’DE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARIN SORUMLUSU İKTİDAR PARTİSİDİR”
“Kendini güvence altına almak isteyen pek çok vatandaş bulundukları illeri terk ederek ya köyüne ya da yazlıklara akın etti. Enez ilçemiz de nüfusunun çok üstünde göç alan yerlerden biri oldu. Hal böyleyken kronik rahatsızlıkları olan, hatta olası koronavirüs bulaşı yaşanacak olumsuzluklara karşı tedbir olarak Enez Devlet Hastanesi içinse ne yazık ki hiçbir tedbir alınmadı. Hastanenin hizmet verebilmesi için gereken doktorların gönderilmediğini de üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Buradan Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Enez’de yaşanacak olumsuzlukların sorumlusu iktidar partisidir.”
“İKTİDAR YETKİLİLERİNİ ENEZ HASTANESİ’NİN DOKTOR SORUNUNU ÇÖZMEYE DAVET EDİYORUM”
İYİ Parti İpsala İlçe Başkanı Hasan Geçit’in daha önce yaptığı açıklamada Enez Hastanesi’nin doktor sorununa değindiğini ancak o günden bugüne yetkililerin ilgisiz kaldığını hatırlatan İYİ Parti Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, “İktidar gözlerini kapayıp, kulaklarını tıkasa da biz görevimizi yerine getirip millet adına bir kez daha hatırlatalım. Enez Devlet Hastanesi’nde uzman doktor yok. Sağlıkla ilgili sorunları biz gündeme getirdikten sonra aylar sonra çıkıp çözdüklerini söyleyen iktidar partisinin Milletvekili Sayın Fatma Aksal ve İl Başkanı Sayın Belgin İba’yı Enez Hastahanesi’nin doktor sorununu çözmeye davet ediyorum. Hele ki böylesine bir göç dalgasıyla karşı karşıyayken Enez’de yaşanacak bir kaosun önüne ancak bu şekilde geçilebilir” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA