ENEZ ÖYKÜLERİ YARIŞMASI’NDA

Güncel Haberler

İPEK ÖNDER MERT HEM BİRİNCİ HEM İKİNCİ..

2017 ENEZ YILI ETKİNLİKLERİ çerçevesinde düzenlenen “ENEZ ÖYKÜLERİ” öykü yarışması ödül töreni  yapıldı. İpek Önder MERT 2 öykü ile katıldığı yarışmada “ÇÜNKÜ DENİZ SİLER “ isimli öyküsü ile 1 nci, “ÜMİT” isimli öyküsüyle de 2 nci oldu. KARTOPU ENEZ GÖNÜLLÜLERİ’nin düzenlediği yarışmanın ödül töreni Enez’de Dernek Merkezi’nde yapıldı.

Şimdilerde Eskişehir’de yaşayan İpek ÖNDER MERT’in birinci olan öyküsü kendi yaşamından esinlenerek yazılmış. 12 yaşına kadar yaz tatillerini Enez’de/ Yenice’de geçirdiğini açıklayan Yazar, annesi ile ilgili bu hüzünlü öyküsünü de Enez’de yaşamış.

Törende konuşma yapan Dernek Başkanı Ulaş Demiray “öykü yarışmasının Dernek için bir İLK olduğunu, bu nedenle İpek Önder MERT’in de artık derneğin “İLK GÖZ AĞRISI “ olarak hep hatırlanacağını ve başarılarının her zaman izleneceğini belirtti..

İpek Önder Mert yaptığı teşekkür konuşmasında “ Aynı rümuzla 2 öykü ile katıldığım yarışmada hem birinci hem ikinci olmak bana mucize gibi geldi. Çok mutluyum” dedi.

İpek Önder MERT’e ödülünü yarışmanın da SEÇİCİ KURUL ÜYESİ olan  Trakya Üniversitesi i Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özcan AYGÜN  ile Enez Eski belediye Başkanı Şevket KURT verdi..