SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Enez; Halk Oyunları,Şiir ve Laçin’le coştu…

Enez; Halk Oyunları,Şiir ve Laçin’le coştu…
Bu haber 27 Ağustos 2013 - 17:00 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

-Etkinliğin ilk gecesinde Halk Oyunları rüzgarı eserken Grup Laçin izleyenleri coşturdu.

 

Enez Belediyesi Yaz Şenliği etkinlikleri 26 Ağustos 2013 Pazartesi günü start aldı.

Saat 20.00′de Keşan Belediyesi Bandosu’nun Kale Caddesi’ne yürüyüşüyle başlayan etkinlik daha sonra tekrar Cumhuriyet Meydanı?na gelen bandonun konseri ile devam etti.

Konserin ardından Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır tarafından Bando Şefi’ne plaket takdim edildi.

Çayır, Keşan Belediye Bandosu’na etkinliğe verdiği katkı ve destek endeniyle başta Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan olmak üzere bando ekibine teşekkür etti.

Ardından Keşanlı Yazar Himi Dinçer ve Keşanlı Şair ve aynı zamanda Kaçkar TV’de Gönül Kahvesi Program Yapımcısı Recebiye Çataksezer’in kitaplarının imza günü düzenlendi.

İmza günü nedeniyle Hilmi Dinçer’e CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Recebiye Çataksezer’e de 24.Dönem Milletvekili Aday Adayı Erdin Bircan tarafından plaket takidm edildi.

Plaket töreni sırasında konuşan Çayır, Keşanlı bu iki değerli yazara etkinliklerine verdikleri destek nedneiyle teşekkür etti.

Dinçer ve Çataksezer’de kendilerini böyle bir etkinliğe davete den Çayır’a teşekkür ettiler.

Daha sonra Anadolu Folklor Vakfı Ekibi Karadeniz Yöresi,Edirne Hotead Hsalk Oyunları Topluluğu Edirne Yöresi,Keşan Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu,Anadolu Folklor Vakfı Roman  Gösterisi,Edirne Belediyesi 22.Nefes Moderniz Halk Dansları Topluluğu ve Anadolu Folklor Vakfı Bulgaristan Yöresi gösterilerini sundular.

Halk Oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Halk Oyunları ekiplerine ayrıca belediye meclis üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Erol Açık tarafından plaket takdim edildi.

Halk Oyunları gösterilerinin ardından Recebiye Çatakasezer şiir dinletisini sundu.

Çataksezer’in özellikle Enez’le ilgili şiiri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Ardından Keşanlı klarnet sanatçısı Gökhan Uyan’ın  klarnet showu da izleyenleri adeta büyüledi.

Etkinliğin finalinde Grup Laçin sahne aldı.

Grup Laçin’in yaklaşık 2 saat süren performansı etkinliğe katılan yaklaşık  3 bin kişi adeta coştu ve yerlerinde duramayarak zaman zaman oynadılar.

Grup Laçin’in konserinin ardından Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır  gruba plaket takdim ederek teşekkür etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Enez Belediyesi Yaz Şenliği etkinliklerinin ilk gecesini Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır, CHP Edirne Milletevekili Recep Gürkan,Havasa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP enez İl Genel Meclis Üyesi Erol  Açık,CHP Enez İlçe Başkanı Engin Yağcılar ve belediye meclis üyeleri  ile 3 bine yakın vatandaş izledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA