SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EMNİYET 24 SAAT GÖREVDE

EMNİYET 24 SAAT GÖREVDE
Bu haber 02 Temmuz 2014 - 10:09 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Haziran ayı istatistikleri belli oldu.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü polis sorumluluk bölgesinde 1-31 Haziran 2014 tarihleri arasında meydana gelen çeşitli olaylarda mevcutlu olarak adli mercilere intikal ettirilen 8 kişi tutuklanarak, cezaevine konuldu. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği İnfaz Ekibi Haziran ayı içerisinde yapmış olduğu arama, takip ve operasyonlar sonucu Keşan Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerince çeşitli suçlardan  yakalanması istenen kişilerden yakalanan 40’ı hakkında 47 evrak infaz edilerek, bu şahıslardan 8’i çıkarıldığı mahkemelerce tutuklanırken, 10 kişiye cezaevine teslim olması için 10 gün yol izni verildi. Diğer 22 kişi ise işlemlerinin ardından mahkemece serbest bırakıldı. Ayrıca 1 Ocak-31 Haziran tarihleri arasında yakalaması olan 263 kişiden 68 kişinin tutuklandığı, 114’ünün serbest kaldığı, 81’ine ise cezaevine teslim olması için 10 gün yol izni verildiği bildirildi.

TRAFİK DENETİMLERİ

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından Mayıs ayında yapılan denetim ve kontroller neticesinde 911 araç kontrol edilerek, 70 sürücüye 88 ceza tutanağı düzenlenerek toplamda 26 bin 61 TL para cezası uygulandı. Ayrıca 307 yolcu otobüsü, 28 minibüs, 1 de resmi araç kontrol edildi. 1-31 Haziran 2014 tarihleri arasında 4 yaralamalı (11 yaralı), 7’si maddi hasarlı kaza meydana geldi.

KOM BÜRO AMİRLİĞİ

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’nce Haziran ayında yapılan arama, takip ve operasyonlar neticesinde meydana gelen çeşitli olaylarda 19 şahıs hakkında yasal işlem yapılarak bu kişilerden 16’sı serbest kalarak, Tanju G. ((Uyuşturucu madde ticareti yapmak), Emin K. (Basit yaralama) tutuklanmış, R.T. ise “Göçmen kaçakçılığı” suçundan denetimli olarak serbest bırakıldı. 3 suç ise faili meçhul olarak kaldı.

SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLARDA AZALMA

İlçe Emniyet Müdürlüğü polis sorumluluk bölgesinde Haziran ayında 4 çocuğun 5 suça karıştığı, tümünün yakalandığı ve adli makamlarca yaşlarının küçük olması nedeniyle serbest bırakıldığı kaydedildi. Suça sürüklenen çocukların, kapkaç, otodan hırsızlık, motosiklet hırsızlığı, işyerinden hırsızlık suçlarına karıştıkları öğrenildi. 1 Ocak-31 Haziran 2014 tarihleri arasında ise 46 çocuğun 149 suça karıştığı ve tamamının yakalandığı ifade edildi.

Emniyet yetkilileri, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün tüm ekip ve birimleriyle gece gündüz, sıcak soğuk demeden etkin ve özverili bir şekilde kendi yaratıcılık kabiliyetlerini de ortaya koyarak suç ve suçlularla mücadelesine devam edeceğini ifade ederek, “Yasal sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla, hukukun dışına çıkmadan hiçbir suçlunun işlediği suç yanına kar bırakılmamaktadır ve bırakılmayacaktır. Bazen anlık, bazen 24 saat içerisinde, bazen haftalık amma er geç yakalanıp, adaletin önüne çıkartılacaklardır. Saygıdeğer halkımız günlük hayatında, uğraşlarında huzurlu olsunlar.” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA