SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

 EMITT Fuarı’nda EDİRNE ve Saros  tanıtıldı.

 EMITT Fuarı’nda EDİRNE ve Saros  tanıtıldı.
Bu haber 19 Şubat 2022 - 20:31 'de eklendi ve 402 kez görüntülendi.

Bu yıl 25’incisi düzenlenen dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT pandemi nedeniyle 2021 yılında kapılarını kapalı tutmuştu. 9 – 12 Şubat tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuardaki stantlarımızda bölgemiz, gelen misafirlere tanıtıldı. Edirne ve Saros bölgesinin  tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra şehre değer katan yatırımları tanıttığı standı ile yoğun ilgi gördü.

Edirne ve Saros bölgesinin   turizm potansiyeli, tarihi ve kültürel mirasını ulusal ve uluslararası platformda en iyi şekilde tanıtmak amacıyla 25. EMITT fuarına katıldı. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarından fuarı gezmek için gelen binlerce ziyaretçinin buluşma noktası olan fuarda Edirne ve Saros bölgesinin   başta olmak üzere Edirne’nin tarihi ve kültürel değerleri , Edirne ve Saros bölgesinde gerçekleştirilen  faaliyetleri anlatıldı. Fuara katılan Edirne Valiliği,  Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği başkanı Süleyman Gürsel PAÇAMAN, Keşan Belediye başkanı Mustafa HELVACIOĞLU, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal SOYTÜRK,GUNEKAB Başkanı Erhan ENGİN ve STK temsilcileri, EDİRNE standını ziyaret eden vatandaşlarla birebir görüşerek bölgedeki yatırımlar, kültür ve turizm faaliyetleri hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. Edirne standını İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, Antalya Büyükşehir Başkanı Muhittin Böcek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam KESİMOĞLU başta olmak üzere birçok belediye başkanı ve ekibi ziyaret ettiler,kendilerine Saros ve yatırımlar hakkında bilgi verildi.

 

” EDİRNE ve SAROS BÖLGEMİZE  tüm misafirlerimizi bekliyoruz”

Edirne’yi tanıtmak amacıyla 25. Emitt Fuarına katıldıklarını belirten Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği başkanı Süleyman Gürsel PAÇAMAN:

“EDİRNE  olarak buraya yoğun bir katılımla dahil olduk. Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Keşan Belediyesi, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü,  Trakya Kalkınma Ajansı ve odalar ile Edirne standını ziyaret eden misafirlerimize Edirne ve Saros Bölgemiz ile  ilgili yaptığımız çalışmalar, turizm faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. İl  sınırları içerisinde Güney kesimde yer alan Saros bölgesinin eşsiz doğası ile birlikte yeşil ve mavinin buluşma noktası olan, dalış turizmi, windsurf  ile  biyoçeşitliliği arttırmak amacıyla gerçekleştirilen yapay resifler ve su altı tarih müzesi, bölgemizin tescilli satır eti ve İpsala pirinci, Edirne ilinin tava ciğeri, kavala kurabiyesi badem ezmesi ile deva-i miskin eşsiz lezzetlerini gelen misafirlerimize ikram edilip tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Yerli-Yabancı tüm misafirlerimizi Edirne ve Saros bölgemizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Tabi Edirne ve Saros Bölgemiz  tarihi ve turistik anlamda pek çok zenginliğimiz var. Tarihi, deniz turizmi, doğa turizmi, kültür turizmi anlamında Edirne’mizde  çok sayıda görülmesi, gezilmesi, bilgi sahibi olunması gereken zenginlikler var. Bunları en iyi şekilde tanıtmanın gayreti içerisindeyiz. Başta Edirne Belediye Başkanımız Sn.Recep Gürkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA