EMİTT FUARINDA ARSLANZADE RÜZGARI

Güncel Haberler

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği 2. Başkanı ve Arslanzade Şekerleme Firma Sahibi Arif Meriç 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında TÜYAP’ta 19. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 71 ülke ve 4.500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımı ile yapılan fuara katılarak Edirne’yi tanıttı.

Edirne’den katılan 2 özel firmadan biri olan Arslanzade Firması Fuarda Edirne’nin Yöresel Ürünlerini Ücretsiz dağıttı. 5.ooo adet 100 grlık Bademli Kavala Kurabiye paketlerini yerli ve Yabancı stantlarda dağıtan firma Genel Müdürü Recep Dural yaptığı açıklamada ;’’ biz bu fuar için 15 gün önceden hazırlandık. 5 kazan 50 kg lıkEdirne’mizin tarihi Deva-i Misk Helvasını dağıttık. Bunun yanında 5000 adet 100 gramlık Bademli Kavala Kurabiyemizi Stantlara ve yine Özellikle Turizm şirketlerine dağıtarak Edirne’mize davet ettik. Amacımız Edirne’mizi iyi bir şekilde tanıtmak. Edirne’miz Turizm Kenti ve Bu fuarda Doğu Akdeniz Turizm fuarı olduğu için bizde ikisini buluşturduk. Tabi fuara birçok siyasi, ünlü TV Yapımcısı ve Canlı Yayın ekibi geldi. Biz bu gelen önemli kişilere de Edirne’mizin tarihi lezzetlerini sunduk’’ dedi.

Edirneli Yöneticiler Yalnız Bırakmadı

Arslanzade Standına açılıştan itibaren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım ve Yönetim Kurulu, Turizm İl Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu ile Belediye Başkan Danışmanı Âdem Özsoy yalnız bırakmayarak ziyarette bulundular.

Dünya’nın en uzun Adamı Sultan Kösen Arslanzade Standında

Guinness Rekorlar Kitabına göre Dünya’nın en uzun adamı olan Mardinli Sultan Kösen Arslanzade Standına Gelerek Edirne’nin tarihi lezzetlerinin tadına baktı. Arslanzade Genel Müdürü Recep Dural günün hatırasına Badem ezmesinden yapılmış Türk Bayrağı ikram etti.

Kadir Topbaş ve Mustafa Sarıgül Ziyaret etti

EMİTT Fuarında açılış sonrası Arslanzade Standını ziyaret edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de vardı. Keyifli sohbet sonrası her iki ziyaretçiye de Kallavi Kurabiye ve Badem ezmesi ikram edildi.

BKM Oyuncusu Metin Keçeci ve Tiyatrocu Gafur Uzuner Kallaviye Bayıldı

Turizm Fuarında Sinema ve Tiyatro Sanatçılarından BKM Oyuncusu Metin Keçeci ve Uzun Yıllar sinema ve tiyatro sanatçısı Gafur Uzuner Arslanzade standında Genel Müdür Recep Dural’ı ziyaret ederek tarihi lezzetlerin tadına baktı.

Arslanzade Genel Müdürü Recep Yaptığı açıklamada; bu fuar hem Edirne’mizin tanıtımı için hem de Firmamızın tanıtımı için önemli bir etken oldu. Çünkü 30 yakın önemli isim bizleri ziyaret ederek hem tarihi tatlarımıza baktı hem de Edirne’mizi anlatma fırsatı yakaladık. Edirne’mizi tanıttık ki Edirne’mize davet ettik. Edirne’ye gelen bir kişi hem tatlıcıya, hem ciğerciye hem tuvaletçiye yani kısacası herkese yaracak. Yani hepimiz para kazanacağız. Bizim gayemiz amacımız budur. Sadece bize gelsin gibi düşüncemiz olmaz. Ben değil her zaman biz dedik ve bu fuar da da yerimizi aldık. Ben emeği geçen tüm Edirneli yöneticilerimize ve tüm basın mensuplarına teşekkür ederim’’ dedi.