EMEKLİYE YUNANİSTAN’DAN 20 YIL DAHA FAZLA MAAŞ ÖDÜYORUZ

Güncel Haberler

Sağlık Bakanı Mehmet Müeezinoğlu,ülkemizde emeklilerin ortalama yaşının 51 olduğunu söyledi.

Müezzinoğlu, Edirne’nin  Uzunköprü, İpsala ve Keşan ilçelerinde vatandaşlarla bayramlaştı.

Müeezinoğlı yaptığı konuşmalarda,Türkiye’nin emeklisine Yunanistan’dan 20 yıl daha fazla emekli maaşı ödediğini anlattı.

 

Müeezinoğlu, Keşan’da sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği toplantıya da  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcıoğlu ile birlikte katıldı.

 

Müezzinoğlu şunları kaydetti:”Ülkemizdeki emeklilerin ortalama yaşı 51.yan taraftaki Yunanistan’ın emeklilerin yaşı 71.yani 65’de emekli oluyor ama,  yaşama süresi ile baktığında ortalaması 71. Bizde ortalama 51. Yani biz bir Yunanistan’dan emeklisine 20 yıl daha dazla emekli maaşı ödeyen bir ülkeyiz. Ama bizim her sene 1 milyon  300 bin evladımız doğuyor.Ve her yılda 1 milyon gence iş buluyoruz.Bütün emeklilerimizden  şayet  yeniden iş hayatına atıldı ise  emekli maaşından yüzde 15 kesinti yapıyoruz.E ne hakla.Arkadaşlar bu ülkenin sosyal dengeleri açısından hele hele birilerinin yaptığı dünya kadar yanlışı biz bu milletin bütününü hesaplamak zorundayız.

Bu  ülkenin imkanlarını popülist davranarak 39 yaşında birine emekli yaptı ise benim yeni doğan çocuklarıma bunun bedelini ödetme gibi bir sorumsuzluğu yapmamıza siyasilerden ve yöneticilerden beklemeyin.”

 

Sağlık  Bakanı Müeezinoğlu işyerlerini gezerek vatandaşların Kurban Bayramlarını kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir