SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EL ELE VERİP BİRLİK OLUYORUZ

EL ELE VERİP BİRLİK OLUYORUZ
Bu haber 13 Nisan 2021 - 21:25 'de eklendi ve 474 kez görüntülendi.

TOOB Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi’nin organize ettiği, Malkara Belediyesi, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Malkara Ziraat Odası, Malkara Ticaret Borsası, Malkara Süt Üreticiler Birliği ve Malkara Kırmızı Et Üreticiler Birliği Üst Yöneticilerin destek verdiği Malkara’da yaşayan yardıma muhtaç aileler için Ramazan Erzak Paketi kampanyası tanıtım toplantısı, 13 Nisan 2021 Salı günü saat 11.00’da Kurtuluş Parkı’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Ramazan Erzak Paketi tanıtım toplantısına; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Başkütük, Ersin Kaçar, İsmail Akkaya, Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Özer, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Malkara Kırmızı Et Üreticiler Birliği Başkanı Fahrettin Kazan, Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Rahmi Işık, Malkara Muhtarlar Derneği Başkanı Ender Çeşme, mahalle muhtarları, TOBB Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Ramazan Erzak Paketi tanıtım toplantısında tüm vatandaşların Ramazan Ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ; “Öncelikle Malkara olarak bir Ramazan Ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinizin Ramazan Ayını tebrik ediyorum. İnşallah içinde bulunduğumuz günlerden Ramazan Bayramına sağlıkla ve sıhhatle kavuşmayı temenni ediyorum. Malkaralı hemşehrilerimiz sadece Ramazan’da değil her zaman düşenin ve yardıma ihtiyacı olanın yakınında olmak isterler. Malkara olarak geçtiğimiz yıllarda Ramazan Ayı başta olmak üzere yardımlaşmayı nasıl üst seviyede tutuyorsak bu Ramazan’da da yine üst seviyede tutacağız. Malkara Belediyemiz, Malkara Ticaret ve Sanayi Odamız, Malkara Ziraat Odamız, Malkara Ticaret Borsamız, Malkara Süt Üreticiler Birliğimiz ve Malkara Kırmızı Et Üreticiler Birliğimiz ve Trakyam Üreten Kadın Kooperatifimiz ile beraber bu sene yardımlaşmayı tek çatı altında yapalım dedik. Sivil toplum kuruluşlarımız ve belediyemiz ile beraber yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaşalım istedik. Bu arada ikinci bir amacımız daha var kadın üreticilerimize desteklemek. Bu gıda paketlerimiz yardım kolilerimiz kadınlarımızın ürettiği ürünler ile yapılıyor. Ondan dolayı hem

kadınlarımız kazanacak, hem yardım yapmak isteyen insanımız doğru yardım yapacağı kişiyi bulacak. Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız ise Ramazan gününde kendine uzanan sıcak bir eli hissedecek. Ben emeği geçen tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Ramazan Ayı’nın ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini dileyen Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bugüne katkı sağlayan tüm sivil toplum başkanlarına ve Malkara Kaymakamımıza ve TOBB Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi daha önce belediye meclisinde oy birliğiyle tüm siyasi partilerin kabul ettiği bir şekilde Ticaret Odası Kadın Girişimciler ve Malkara Belediyesi ortak bir proje geliştirdi. Bu proje kapsamında Öztrak Parkı’nın kullanım hakkını yine bu kooperatifimize geçti. Amacımız Malkara’da özellikle kırsal mahallelerde yaşayan kadınlarımızın ekonomiye, üretime katkıda bulunması ve bunun karşılığında ekonomik olarak ev geçindirmesi ile ilgili bir model üstünde çalışmıştık. Bugün yine Ramazan Ayı’nın gelişi ile şehrimizde yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı bir ortamda kadın girişimcilerin desteklemek. Bir taraftan yardıma muhtaç hemşehrilerimizin yardıma ulaştığı bir organizasyonda hemşehrilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteğiyle harekete geçirmek istedik. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı aynı zamanda bir acıyı paylaşma, bir mutluluğu paylaşma, bir sofrayı paylaşmanın getirdiği güzel bir ay. O yüzden ben tüm Malkaralı hemşehrileriminde mutlaka hem üreten kadınlarımıza hem de Malkara’da ki ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.

TOBB Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aynur Çeşmeliler yaptığı konuşmada; “ Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. 2 ay önce hızlı bir projeyle yola çıktık. Trakyam Üreten Kadın Kooperatifimizi kurduk. Bugün kadınlarımızın ürettiği ürünleri evlerinden alıp, paketlemesini yaparak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın mutfağına ulaştırmayı kendimize görev tayin ettik. Şuan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak için hazır vaziyetteyiz. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hareket etmek daha da onur verici, bize verdikleri destek için kendilerine teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi simgelemenin köprü olmanın da onurunu yaşıyorum.

Yardım vermek isteyen hemşehrilerimiz Ramazan Ayı’nın ilk 15 Günü bizi Kurtuluş Parkı’nda ve Öztrak Parkı’nda bulabilirler veya aynı zamanda IBAN numaramızdan bağış yapabilirler. “ diyerek düşüncülerini ifade etti.

Gerçekleştirilen konuşmalarının ardından Ramazan Erzak Paketi kampanyası tanıtım toplantısı son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA