SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDİRNE’Yİ YENİDEN KEŞFETTİLER

EDİRNE’Yİ YENİDEN KEŞFETTİLER
Bu haber 04 Şubat 2016 - 16:26 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

 

 Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 65 yaş üstü kadınlara yönelik düzenlediği Edirne Gezisi’ne katılan Babademirtaş Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, Edirne’yi adeta yeniden keşfetti. Edirne’nin tarihi ve kültürel değerlerini gezen kadınlar, Edirne Belediye Bandosu’nun müzisyenlerinden oluşan orkestra eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusuyla geleneksel hale getirilen Edirne Gezisi’nin ilk misafirleri Babademirtaş Mahallesi’nde yaşayan kadınlar oldu. Edirne Gezisi’ne katılan 13 kadın; ilk olarak Sarayiçi Mevkii’ni gezdi. Daha sonra II.Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret eden kadınlar, Külliyenin tarihi hakkında bilgi aldı.  Lozan Anıtı’nı da gezen kadınlar Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde mola verdi.

Babademirtaş Mahallesi Kadınları Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde, Edirne Belediye Bandosu’nun müzisyenlerinden oluşan orkestra eşliğinde yemeklerini yediler. Kemanda Tayfun Kaba, klavyede Oğuz Güzelli, Ses de Kenan Yıldız’ın yer aldığı orkestranın solistliği ise Sabri Cengeloğlu yaptı.  Orkestranın çaldığı müzikler eşliğinde gönüllerince eğlenen kadınlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

Özgecan Kadın Lokali’ni de gezerek, yapılan faaliyetler hakkında bilgi alan Babademirtaş Mahallesi sakinleri daha sonra Tarihi Edirne Belediye Binası’nı ziyaret etti.

Babademirtaş Mahallesi sakinlerini, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegoğlu karşıladı.

Edirne Gezilerinin her hafta Çarşamba günü gerçekleşeceğini ifade eden Gegeoğlu, “Bu gezilerimizden her hafta bir başka mahalle faydalanacak. Bu projede ki en büyük amacımız ise komşuluk ilişkilerin iyileşmesi ve her mahallede insanların komşularını tanımasını sağlamak” diyerek Tarihi Belediye Binası ve Atatürk Odası hakkında bilgi verdi.

Güzel ve eğlenceli bir gün geçirdiklerini dile getiren kadınlar, “Edirne’yi adeta yeniden keşfettik. Bize bu imkânı sunduğu için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA