SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDİRNE’YE HIZLI TREN YAKIN GELECEKTE HAYAL Mİ?

EDİRNE’YE HIZLI TREN YAKIN GELECEKTE HAYAL Mİ?
Bu haber 20 Kasım 2014 - 23:12 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.

kddEdirne Milletvekili Kemal Değirmendereli hala sürmekte olan TBMM Plan ve Bütçe komisyonu görüşmelerinde bu kez de Ulaştırma Bakanına sorular yöneltti.
Değirmendereli, Ulaştırma Bakanı Sn. Lütfü Elvan’a bölgemizle ilgili üç önemli konuda soru sordu. Milletvekilimiz iktidar partisinin her fırsatta yapacağız dediği hızlı tren projesinin gerçekte ne aşamada olduğu sorusunu yöneltirken, yine dile getirilen ancak mevcut altyapıya rağmen bir aşama kaydedilmeyen Edirne havaalanının da ne aşamada olduğu sorusunu sordu.
Edirne Milletvekili bu soruları yöneltirken ayrıca Edirne-Çanakkale, Tekirdağ-Keşan-İpsala, Tekirdağ-Çanakkale yol yapım çalışmalarına da değindi. Geçtiğimiz haftalarda bu yol çalışmalarından dolayı yaşanan trafik kazaları ve Yenimuhacir kavşağında verilen can kaybına dikkat çekip bu konuda önlem alınmadığının altını çizdi.
Değirmendereli’nin sorularına cevaben Ulaştırma Bakanı ise; hızlı tren projesinin AB kaynağı ile yapılacağını ancak hız sınırlaması konusunda anlaşamadıklarını projenin gecikebileceğini kaydetti.
Edirne havaalanı ve yol çalışmalarıyla ilgili olarak ise herhangi bir cevap vermeyen Bakanla istişare sonrası Bakanlık bürokratlarıyla görüşen Değirmendereli şunu söyledi:
‘’Anlaşılan o ki iktidar Edirne’ye hızlı tren projesini AB proje kaynaklarıyla yapabilecek, o da eğer ki prensipte anlaşabilirse. Ayrıca bürokratlar 3ncü köprüye bağlı olarak yeni tren yolu inşasından bahsediyorlar bu da Edirne’ye hızlı tren projesini oldukça geciktirir. Bu iktidarla bu işin kısa sürede olacağı gayet muğlak görülmektedir.’’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA