SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDİRNE’YE BAĞIMSIZ ADAY

EDİRNE’YE BAĞIMSIZ ADAY
Bu haber 20 Şubat 2014 - 12:23 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

 

 

Edirne’nin aydınlık yüzlü insanları; Bugüne kadar yayınladığımız iki deklarasyonla bu kentte nasıl bir yerel yönetim anlayışı istediğimizi ve nasıl bir aday istediğimizi belirtmiştik.

 

Özetle; kentimizin dinamiklerini ve bu kentte yaşayanları dikkate almayan, rant odaklı, parçacı, ben yaptım oldu anlayışıyla kenti planlayan, kentin tarihi, kültürel, yerel dokusunu, zenginliklerini yağma ve talana açan, birilerine peşkeş çeken, rant ve çıkar ilişkilerini ön plana çıkaran yerel politikalara karşıyız. Bu anlayışa karşı; bu kentte yaşayanlarla, kentin dinamikleriyle birlikte “katılımcı ve demokratik bir yöntemle”; ulaşımdan içme suyuna, yeşil alanlarından parklarına, imar planlarına ve kente dair her şeye “bütüncül bir planlama anlayışıyla yaklaşan, şeffaf, hesap vermekten kaçınmayan” bir yerel yönetim anlayışını benimseyen, kente ve bölgemize karşı suç işlememiş, suç işleyenlere ortak ve destek olmamış, açık biçimde tavır almış bir aday istediğimizi belirtmiştik.

 

Yasal sürenin son dakikasına kadar bu beklentimizi sürdürmüş ancak böyle bir adayın ortaya çıkmama ihtimaline karşı da bizimle aynı yerel yönetim anlayışını benimsemiş, bizimle birlikte hareket eden kent dinamikleriyle birlikte bir Bağımsız Aday çıkartılması konusunda mutabakata varılmıştır. Kamuoyunda ve Siyasi Partilerde çabalarımız bir karşılık bulamamış, kendi içinde bile demokrasiden uzak uygulamalarla veya atama yöntemiyle başkan adayları belirlenmiştir.

 

Gelinen noktada kentimizin geleceği açısından temsil ettiğimiz yerel yönetim anlayışının hayata geçmesi için, Edirne Belediye Başkanlığı adaylığına bizleri temsilen Ayten EREN’in Bağımsız Aday olarak aday gösterilmesine yapılan toplantılarda karar verilmiştir.

 

Yukarıda belirtilen anlayışla hep birlikte hazırlayacağımız çalışma programı en kısa süre de sizlerle paylaşılacaktır.

 

Ayten EREN’in kısa öz geçmişi ektedir.

 

Basına ve Kamuoyuna duyurulur.

 

20.02.2014

Edirne Dayanışması adına

Ata Erdal Arslan – Yılmaz Eren –Ziya Gökerküçük

 

Ayten Eren:

“1959 Bursa – Mustafa Kemal Paşa doğumluyum. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum.1985 yılından beri Diş Hekimliği mesleğimi Edirne’de sürdürüyorum. Evliyim ve bir kız, bir erkek çocuk sahibiyim.

 

Edirne Diş Hekimleri Odası’nda iki dönem yönetim kurulu başkanlığı olmak üzere 1996-2014 yılları arasında genel sekreter ve sayman olarak görevler aldım. Edirne Kent Meclisi’nin 2002 de başlayan kurulum sürecinden, Kent Konseyi’ne dönüşümüne ve sonrasındaki yürütme kurullarında 2012 yılına kadar çalıştım. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulunda 2009-2012 yıllarında ve İcra Kurulunda 2012-2014’te de çalışmalarım sürüyor. Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulundaki çalışmalarım devam ediyor.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA