SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Edirne sigortacılık haritası açıklandı

Edirne sigortacılık haritası açıklandı
Bu haber 03 Nisan 2023 - 16:54 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, Edirne’nin sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre ilde genel portföy yaş ortalaması 46 olurken Edirnelilerin en çok tercih ettiği sigorta ise DASK olarak öne çıktı. DASK sigortasını kasko ve konut sigortaları takip etti.

Erkek müşteriler daha ağırlıklı olarak belirlendi

Generali Sigorta verilerine göre Edirne’de sigorta yaptıranların %56’lık büyük çoğunluğu 35-55 yaş aralığında yer alıyor. Sigorta yaptıranların cinsiyet dağılımına bakıldığında ise %65’i erkek ve %35’i kadın olmak üzere erkek müşterilerin daha ağırlıkta olduğu görülüyor.

Yenileme oranları yarı yarıya görünüyor

Araştırma sonuçlarında dikkat çeken bir diğer veri ise yenileme oranlarında göze çarpıyor. Edirneli Sigortalıların %50’si yeni müşteri, %50’si ise yenileme olarak görülüyor. Sigorta oranlarına bakıldığında, %40 ile en çok DASK sigortası yaptırılırken, onu %31 kasko ve %9 konut sigortası müşterileri takip ediyor.

Generali Sigorta verilerine göre Edirneliler ağırlıklı olarak acente kanalı ile sigorta yaptırıyorlar. Sigortalıların %76’sı acente müşterisi olurken onu %2 direkt kanal müşterileri takip ediyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA