SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDİRNE BELEDİYESİ VE BAŞKAN GÜRKAN’A ÖVGÜ

EDİRNE BELEDİYESİ VE BAŞKAN GÜRKAN’A ÖVGÜ
Bu haber 09 Eylül 2015 - 15:45 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

KADINLARA YÖNELİK BAŞARILI PROJELERLE EDİRNE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR 

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Çalışmalarında, 11 pilot ilden biri olan Edirne Belediyesi, yaptığı başarılı projelerle adından bahsettirmeye devam ediyor. Türkiye’de birçok belediyeye örnek olan Edirne Belediyesi’ne bir övgüde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı ve CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’dan geldi.  Bilgehan, teşekkür mailiyle  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ve Edirne Belediyesi personelini tebrik etti.

Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Başkan Recep Gürkan’a attığı mailde şunlara yer verdi.

“Önceki gün Ankara’da gerçekleştirilen ‘Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı’ toplantısını yakından takip ettim. Sabancı Vakfı ve birçok bakanlık tarafından desteklenen ve amacı toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarını yerel düzeyde yaygınlaştırmak olan bu programa Edirne Belediyesi olarak yaptığınız önemli katkıları da memnuniyetle öğrendim.

Avrupa’ya açılan kapımız olan, birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış olan Edirne’ye; milletvekilliğinizden sonra belediye başkanı olarak da verdiğiniz önemli katkıların yanı sıra uluslararası normlar çerçevesinde kadınların insan haklarını geliştiren bu projeye verdiğiniz desteği, Edirne’nin ilk kadın otobüs şoförü Sibel Hanım, kadın ve erkeğin kalıplaşmış toplumsal rollerini yıkan varlığı ve yarına dair var olan yeni umutlarıyla anlatmış oldu.

Edirne Belediyesi olarak, kadınların toplumsal hayattaki rollerini artırabilmek ve bu yolla da ülke kalkınmasına katkı sunabilmek için hayata geçirdiğimiz ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yerel Eylem Plan’ ve belediyeniz bünyesinde kurduğunuz ‘Eşitlik Birimi’ hakkında bilgilenmiş olmaktan mutluluk duydum. Bu itibarla, Edirne yerelinde kadın, erkek eşitliğini sağlama noktasında çaba gösteren tüm belediye çalışanlarına sizin nezdinizde teşekkürlerimi iletiyorum.

Partimiz kuruluşunun 92. Yılında hem Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili hem de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı olarak sizleri içtenlikle kutluyor, kadınların daha özgür ve mutlu olduğu bir şehir yaratmak için yaptığınız değerli çalışmaların tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum.

Saygılarımla”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA