SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Dünya çiftçiler günü

Dünya çiftçiler günü
Bu haber 12 Mayıs 2016 - 16:13 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında;

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 61 ülkeden 90’ın üstünde çiftçi örgütünü temsil eden Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu tarafından 1984 yılında Hindistan’da yapılan Genel Kurulda, çiftçilik mesleğine ve sorunlarına tüm dünyada farkındalığı arttırmak amacıyla 14 Mayısın Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanması teklif edilmiş ve kabul edilmiştir.

Bu günde gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yaparak, insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması hedeflenmiştir.

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN Toprağa her bakımdan hak ettiği değeri vermek zorundayız. Toprağı berekete dönüştüren çiftçiye bütün imkânları kullanarak sahip çıktık. Hükümetlerimiz döneminde asla çiftçiye, tarım sektörüne, üvey evlat muamelesi yapmadık dedi.

Çiftçinin emeğini, çabasını, gayretini, fedakârlığını biz de olabildiğince, yatırımlarımızı çoğaltarak, desteklerimizi daha fazla bir noktaya getirerek onlara katkı sağlamak mecburiyetindeyiz. Bu topraklar üzerinde üretim yapan çiftçilerimizi destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz. Dedi.

SEZEN Konuşmasında çiftçilerin sorunlarının ivedilikle çözülmesi, iç tüketimin karşılanmasının yanında uluslararası pazarları da hedefleyen bir tarımsal üretimin sağlanmasının ancak gerçekçi ve sürdürülebilir tarım politikalarıyla mümkün olduğunu bildirdi. Tarım sektöründe üretim ve verimliliğin artırılması, üretici gelirlerinin istikrara kavuşturulması, bu kesime yönelik teşviklerin rasyonel kullanılması şarttır. Ayrıca, tarım ürünlerinin dünya pazarlarına arzının teşvik edilmesi ve tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır.

Bu tarımsal kalkınma hedefleri çerçevesinde önemli adımlar attık ve çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. İnanıyorum ki, devletimizin yanı sıra sektörün tüm kesimlerinin de destek ve gayretiyle Türk tarımı günden güne özlediğimiz dinamizmi kazanacak ve güçlenecektir. Bu düşüncelerle Dünya Çiftçiler Günü‘nü kutluyor, bol bereketli bir hasat dönemi diliyor, bütün çiftçilerimizi sevgiyle selamlıyorum şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA