SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Dokuzdere Mesire Alanı AB Projesi ile start alacak

Dokuzdere Mesire Alanı AB Projesi ile start alacak
Bu haber 29 Kasım 2023 - 13:37 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Dokuzdere Mesire Alanı Projesi 95 puan ile ilk aşamayı geçti

Yüzde yüz hibeyi Keşan’a kazandıracağız

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşanlıların doğa ile iç içe olacağı, temiz havada eğlenceli vakit geçirebilecekleri Dokuzdere Mesire Alanı’nda mutlu sona yaklaşıldığının müjdesini verdi.

1 milyon Euro değerindeki hibe için INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye 2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’nın ilk aşamasının başarıyla geçirildiğini belirten Helvacıoğlu, “Şehrimize oyun alanlarından, seyir teraslarına ve yürüyüş yollarına kadar doğa ile iç içe bir yaşam alanı kazandırıyoruz” dedi.

Korudağ’ın Keşan ile özdeşleşen Dokuzdere Mesire Alanı’nda önemli ilerlemeler yaşandığını kaydeden Helvacıoğlu, “Keşan’ın akciğeri olan Korudağ’da vatandaşlarımızın nefes alacakları yepyeni bir yaşam alanı için kolları sıvamış ve gerekli çalışmaları adım adım takip etmiştik. Bu çerçevede Keşan Belediyesi ve Bulgaristan Yambol İli Elhovo İlçe Belediyesi liderliğinde, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü –Türkiye, Bulgaristan Burgas İlinde faaliyet gösteren “Yeşil Istranca” Derneği ortaklığında “Together We Reveal the Greatness of Nature for Sustainable Tourism Between Two Seas/ İki Deniz Arasında Sürdürülebilir Turizm İçin Doğanın Önemini Birlikte Gösteriyoruz” adlı projenin INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye 2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’na sunulan projeye katıldık. Toplam bütçesi 1 milyon Euro olan bu büyük projenin ön değerlendirme aşamasında jürinin beğenisini alan projemiz 95 puan ile ilk aşamayı geçti. İkinci aşamayı da geçip hibenin Keşan’a gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Açıklamasının Keşan’ı vizyoner bir bakış açısı ile planlamak için çalışıldığını söyleyen Helvacıoğlu, “20 dönümlük alana sahip Dokuzdere’de sözünü verdiğimiz gibi, ormanımızın doğal güzelliğini koruyarak; mesire alanı, doğa içerisinde eğlenmek, dinlenmek ve spor yapmak isteyenlere hizmet verecek bir alan oluşturacağız. Mesire alanımıza; kır kahvesi,

yöresel ürün satış noktası, piknik üniteleri, kamelyalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve seyir terasları gibi birçok donatı kazandıracağız.” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA