DOÇEK YÜRÜYOR

20876_605977859432103_874346983_n

Keşan DOÇEK’in ev sahipliğini yaptığı Mecidiye-İbrice doğa yürüyüşüne Trakya’nın en aktif doğa sporları küulüpleri olan Edirne EDOSK ve Tekirdağ ZİRVE ile henüz yeni kurulma aşamasında olan Malkara MADOS katıldılar.

Trakya’nın dört bir yanından gelen 135 katılımcıyı yürüyüşün başlayacağı Mecidiye Beldesinde, Belde Belediye Başkanı Recep ÇINAR karşıladı. Konuklara “hoş geldiniz” diyen ÇINAR, “doğayı seven sporcuları bölgelerinde görmekten mutlu olduklarını,” söyledi.

Doğa yürüyüşçüleri Mecidiye Beldesinde başlayan yürüyüşlerinde Mecidiye Göleti, Kartalkaya Mevkii ve Gökçetepe sahilini görüp, kırların yeşilliği ve bahar coşkusu içinde tekrar Mecidiye beldesine geri döndüler.

Yürüyüşçüler doğa harikası Kartalkaya Mevkiinde taş ocağı açılmasının da bir cinayet olduğunu, belirttiler.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, Trakya’nın doğa sporcularını bir araya getiren bu etkinliğe katılan tüm kulüplere teşekkür etti ve bölgemizin doğa sporları alanında büyük potansiyel içerdiğini, bunu harekete geçirmek için DOÇEK olarak sürekli faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

DOÇEK Cumartesi günü bisiklet faaliyetindeydi

DOÇEK Bisikletçileri cumartesi günü de “Keşan-Sarıpolat-Yenimuhacir” güzergahında yeni bir parkur çıkarmak amacıyla pedal çevirdiler. Zorlu bir parkuru başarıyla tamamlayan bisikletçiler, sürekli yaptığımız antrenman turlarının faydasını böyle zorlu turlarda görüyor olmak çok güzel, dediler.