SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DOÇEK Kireçtepe Şehitliğindeydi

DOÇEK Kireçtepe Şehitliğindeydi
Bu haber 27 Aralık 2016 - 14:02 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Kireçtepe Şehitliği ve Kemikli Burnundaydı.

Faaliyet takvimi içinde planlamış olduğu doğa yürüyüşlerinden birini Gelibolu Yarımadasında gerçekleştiren DOÇEK, Kireçtepe Jandarma Şehitliğinden Kemikli Burnuna yürüdü.

Yürüyüş, Ece Limanı yakınlarındaki Kireçtepe Jandarma Şehitliğinde; bu vatan, bu topraklar için canlarını veren aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ile başladı.

Saygı duruşundan sonra  75 kişiden oluşan DOÇEK Ekibi Saros Körfezinin güney yakasındaki patikalardan, dağların, körfezin, Suvla Koyu ve Tuzla Gölü’nün görselliği arasında Kemikli Burnuna ulaştılar.

Aralık ayının sonları olmasına rağmen oldukça güzel bir havada gerçekleşen yürüyüşe katılanlar yürüyerek ilk defa geçilen bu parkuru çok beğendiklerini ifade ederek, bahar aylarında burada tekrar yürümek istediklerini söylediler.

Kemikli Burnunda kayaların, rüzgar ve dalgalar sonucu oluşturduğu doğa harikalarını yerinde gözlemleyen ekip gün batımını seyrettikten sonra faaliyetlerini tamamladılar.

DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN “Kireçtepe Şehitliği ve Kemikli Burnu arasında geçtiğimiz ilkbaharda bir bisiklet keşif turu düzenlediklerini ve bu tur sırasında keşfini yapıp adını yeni dede olmuş arkadaşlarımıza ithafen “İki Dede Parkuru” koydukları güzergahta önümüzdeki dönem yeniden bir etkinlik düzenleyeceklerini; katılanların yakın çevremizde böylesi güzel yerlerin bulunmasını sevinçle karşıladıklarını, dernek faaliyetlerine doğayı ve yürümeyi seven herkesin katılabileceğini” söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA