SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DOÇEK hafta sonu haberleri

DOÇEK hafta sonu haberleri
Bu haber 30 Aralık 2015 - 14:29 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.
 

 

Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın

DOÇEK, Ayvacık Kösedere Köyündeydi

Keşan DOÇEK geçtiğimiz hafta sonunu da bir dizi faaliyetle geçirdi.

Cumartesi akşamı DOÇEK üyelerinden kalabalık bir katılımcı topluluğu erken yılbaşı yemeğinde bir araya gelerek yeni yıla “Hoş geldin” dedi ve önümüzdeki yılın faaliyet programlarını değerlendirdi.

DOÇEK Kültürel ve Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Ayşe ÜRKMEZYeni yıla hoş geldin yemeğinde, yıl içindeki faaliyet ve birlikteliğimizin önümüzdeki dönem de artan bir şekilde devam edeceğini, üyelerimiz arasındaki sosyal dayanışma arttırmak amacıyla, benzer faaliyetleri geliştirerek sürdüreceklerini” söyledi.

Ertesi gün DOÇEK üyeleri Çanakkale İli Ayvacık İlçesi, Kösedere Köyü civarındaki Kavak Dağı bölgesinin dar vadilerinde yaklaşık 16 km. yürüdüler.

Sabah saatlerinde Kavak Dağı deresi ve vadisinden başlayan yürüyüş, vadinin dar patikalarında devam ederek Kösedere Köyünde sona erdi.

Yürüyüş sonrası köydeki zeytinyağı fabrikasını gezerek üretim hakkında bilgi alan katılımcılar daha sonra Keşan’a geri döndüler.

Bahardan kalma bir havada gerçekleştirilen ve bisiklet ekibinin on beş gün önce keşif turu olarak geçmiş olduğu bölgeden bu kez de yürüyerek geçildi.

Parkur isminin Kösedere ve Babadere Köylerinden esinlenerek “Köse Baba” olarak belirlendiği ve yürüyüş yapılan bölümdeki zakkum ağaçlarından dolayı “Zakkumlu Yol” denilen yürüyüş parkurundaki jeotermel özellikli dere de katılımcılara ayrı bir güzellik sundu.

Gerek bölgemiz, gerekse yakın çevremizde, bisiklet ve yürüyüş kapsamında yeni parkurlar açarak doğa sporları için keşifler yapan derneğimiz, doğa sporlarını tanıtmak ve sevdirmek adına yakın gelecekte de faaliyetlerine devam edecektir” diyen Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN, faaliyetlere katılıp doğa sevgisini doğada yaşayan herkese teşekkür ederek, katılmak isteyenleri dernek faaliyetlerine davet etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA