SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DOÇEK GANOS DAĞLARINDA YÜRÜDÜ

DOÇEK GANOS DAĞLARINDA YÜRÜDÜ
Bu haber 15 Aralık 2015 - 12:46 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.

DOÇEK, Pazar günü de Tekirdağ İl Sınırları içinde bulunan ve adı Işıklar Dağı olarak da geçen Ganos Dağlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

Kalabalık bir yürüyüşçü grubuyla gerçekleştirilen etkinlikte Ganos Dağlarının sırt hattından Marmara Denizi seyredildi ve sonra patikalardan dağın yamaçlarına inildi.

 

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava yürüyüş ve ortama da ayrı bir keyif kattı. Yürüyüşçüler termoslarında getirdikleri çayı Marmara Denizine karşı yudumladıktan sonra öğle yemeklerini de Ganos Dağlarının derin vadilerinde bulunan meşe, çınar ve ıhlamur ağaçları arasında yediler.

 

Sabah saatlerinde  Ganos Dağlarının patikalarında başlayan yürüyüş, dağın nispeten az güneş gören ya da görmeyen yerlerindeki ince bir kırağı tabakası üzerinde  Ganos sırt hattı

ve vadi geçişleri ile birlikte Ormanlı Köyünde sona erdi.

 

DOÇEK Başkan Yardımcısı Halime CAN, “Derneğimizin hem bölgemizde hem de yakın çevremizdeki doğal güzellikleri yerinde gözlemlediğini, doğa sporlarını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yaptığını, doğa sporlarının kentte yaşayan insanlara sağlıklı yaşam, moral ve motivasyon anlamında olumlu katkılarda bulunduğunu ve kent insanının günlük yaşam süreçlerine yeni seçenekler sunduklarını; 7’den 70’e herkesin bu tür doğal etkinliklere katılabileceğini”söyledi

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA