SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DENİZ ZAFERİ KEŞAN’DA DA KUTLANDI

DENİZ ZAFERİ KEŞAN’DA DA KUTLANDI
Bu haber 18 Mart 2015 - 16:21 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Keşan’da da kutlandı.

Saat 09.00’da Şehitlik Parkında başlayan törene; Kaymakam Bekir Dınkırcı, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Tamer Gedik, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Kamu, özel, sivil, sosyal, siyasal kurum ve kuruluş temsilleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlik Anıtı’nda gerçekleşen törende, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu, saygı duruşunda bulunulması ve saygı atışının ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra Mly. Ütğm Yalçın Eken ve Şehit yakını Süney Kayın tarafından günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yapıldı.

Programın devamında Şehitlik Anıtı’ndaki defteri imzalayan Kaymakam Dınkırcı yaptığı konuşmada,” Milletimiz, tarih boyunca onuruyla yaşamış, canı pahasına da olsa ilkelerinden, değerlerinden ve ülkülerinden ödün vermemiştir.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, yurt sevgimizin birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz, saygın ve örnek kişilikleri ile gönüllerde yaşayacak, onların kahramanlıkları, cesaretleri ve takdirle karşılanan tutumları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Şehitlerimiz, Türkiye Cumhuriyetinin Dünya var oldukça var olacağını ve bunun sağlanması için hiçbir özveriden kaçınılmayacağını dünyaya göstermişlerdir.

Güzel ülkemizi bizlere armağan eden Büyük Atatürk başta olmak üzere yaşamını vatanımıza adayan tüm kahramanlarımıza, geçmişi büyük zaferlerle dolu şanlı ordumuza, yurt sevgisini canından üstün bilen şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz minnet duyuyoruz.

Atalarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan cennet vatanımızı aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Şehitlerimizi saygı, rahmet ve gönül borcu ile anıyor, saygılar sunuyorum.” Dedi.

Şehitlik Anıtı’ndaki törenden sonra Asri Mezarlıktaki Şehitlik ziyaret edildi.

Daha sonra saat 10.00 sıralarında Sevim Yenice Kültür Salonu’na geçildi. Buradaki program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Keşan Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Mustafa Bahçekapılı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Piyade Kurmay Yzb. Erdem Eraslan tarafından Çanakkale Savaşları ve Şehitler Günü ile ilgili sunumun yapılması, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü”yle ilgili düzenlenen yarışmada, derece alan şiirlerin sahipleri tarafından okunması, Keşan Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Unutmayalım Unutturmayalım” adlı canlı tablonun sunulmasıyla tören sona erdi.

Dınkırcı ve beraberindekiler program sonunda programa emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Tugay Komutanlığı’nca da Keşan Orduevi’nde şehit ve gazi ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA