SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DEĞİRMENDERELİ’NİN AÇIKLAMASI

DEĞİRMENDERELİ’NİN AÇIKLAMASI
Bu haber 20 Şubat 2014 - 13:11 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

Ülkemiz AKP iktidarının sorumsuz, fütursuz sosyal ve ekonomik politikalarıyla maalesef karanlık günlere sürüklenmiştir.

–         Ekonomide başkalarının parasıyla halkımıza yaşatılan sanal refah dönemi bitmiştir.

–         Ülkemiz eğitim sisteminde Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştırılan bir nesil yetiştirilmek istenmektedir.

–         Son çıkartılan HSYK asası ile de hukuk sistemimiz, yargı tamamen yürütmeye bağlanmıştır. Artık savcılar ve hakimler siyasi iradenin emrine girmektedirler.

–         Dış politikada komşularımızla sıfır politikası, bütün komşularla soruna dönüşmüştür. Komşu ülke Suriye’nin içişlerine fiili müdahil olma noktasına gelinmiştir.

–         Basına fiili müdahaleler basın özgürlüğünde 176 ülke arasında 154ncü sıraya gerilemişiz.

–         Gezi Direnişi ve sonrasında halkımızın demokratik haklarını kullanma isteklerinin polis terörüyle bastırılması

 

AKP Hükümetinin biran önce toplumumuz üzerinde oluşturduğu karabasandan kurtulma ihtiyacı yakıcı hale gelmiştir.

 

Bu nedenlerle 30 Mart Yerel Seçimleri ülkemizin geleceği için tarihi bir önem taşımaktadır.

CHP olarak bu süreçte halkımızın karşısına en iyi adayla çıkabilmek için gerek kamuoyu anketleri, gerekse partililerin görüşleri alınarak hareket edilmiştir.

 

Edirne’mizin Cumhuriyet değerlerine bağlı olumlu, olumsuz yapılanları değerlendirme sağduyusuna sahip hemşehrilerimiz yerel yönetimlerde CHP’li arkadaşlarımıza teslim ettikleri sorumluluğu da bu sürecin nihayetinde değerlendireceklerdir.

 

Bu süreçte ben hemşehrilerimize en iyi hizmeti verecek, kentlerimizi çağdaş belediyecilikle yaşanır hale getirecek ve devam ettirecek adaylarımızla ilgili Parti Yönetimimize karşı doğru bilgilendirme sorumluluğumu eksiksiz yerine getirdiğimi söyleyebilirim.

 

Bilgilendirilmelerimin ötesinde farklı bilgi ve görüşleri de değerlendiren Parti Üst Yönetimi kararları ile örtüşmeyen tercihlerim de olmuştur. Yanlış, eksik gördüğüm konularda öncelikle hemşehrilerimize, sonra da partime karşı sorumluluğumun gereği olarak açık bir şekilde ilgili mercileri bilgilendirdiğim de bilinmelidir. Parti üst yönetimimizin bu görüşmeler sonucunda almış olduğu kararla seçilen adaylarımızın Edirneli hemşehrilerimize çağdaş, sosyal ve katılımcı belediyecilikle daha iyi hizmet verecek sonuçları alması yönündeki sorumlulukları daha da büyüktür.

 

30 Mart sadece Belediye Başkanlarını seçtiğimiz bir gün olmanın ötesinde AKP iktidarından kurtulmanın önemli bir dönemeç noktası olacaktır.

 

Edirne Milletvekiliniz olarak hemşehrilerimin AKP iktidarına karşı en yüksek sesi çıkaracağına emin olduğum inancını paylaşır, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA