SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DEĞİRMENDERELİ BUĞDAY’A DİKKATİ ÇEKTİ

DEĞİRMENDERELİ BUĞDAY’A DİKKATİ ÇEKTİ
Bu haber 07 Temmuz 2014 - 16:21 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.

Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli 1 haftadır gerek TMO yetkilileriyle, gerekse birçok kez Tarım Bakanı ve ilgililerle görüşerek Edirne’de yoğunlaşan buğday hasadıyla birlikte ofislerin açılması gerektiğini, çiftçinin harman sonu borçlarını ödemekte güçlük çektiğini, çiftçinin kara gün dostunun bugün yanında olunması gerektiğini belirtti.
Değirmendereli, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları  paylaştı; “Ben Edirne Milletvekili olarak ilgili mevkilerle girişimlerde bulundum ancak ofisin alımlarda bölgesel değil Türkiye genelini değerlendirdiği, Anadolu’da bugün için yüksek seyreden fiyatların ofisin yapacağı fiyat açıklamasıyla düşeceğini göz önünde bulundurulduğunu paylaşan ofis yetkililerinin ofisin bölgesel alım yapmasına sıcak bakmadıkları izlenimlerini aldım. Ofis emanet de olsa alım yapmayınca piyasa fiyatları da düşmektedir. Muhalefet milletvekili olarak ne yazık ki girişimlerimizden olumlu sonuç alamadık. Bu konuda benim sorumluluğum olduğu gibi iktidar partisinin milletvekili Sayın Bakan’ın da sorumluluğu bulunmaktadır. Sayın Bakan nerededir? Çiftçi temsilcisi iktidar partisi İl Başkanı nerededir? Buğday üreticisine nefes almaları için neden katkı sunmazlar?
Sayın Bakan da sağlık işlerinin yanında ilin milletvekili olarak bu konulara katkı vermelidir diye düşünüyorum. Çiftçi temsilcisi AKP İl Başkanı’nın sesi niye çıkmıyor tekrar soruyorum. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa etsin derken çiftçinin dertlerine böyle sessiz kalacağını bilerek bu uyarıda bulunmuştum. İlgili ve katkı sağlayabilecek herkesi bu konuda göreve çağırıyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA