SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CUMHURİYET VE ALTIN LALE BASIN ÖDÜLÜ İLHAN KARAÇAY’A VERİLDİ

CUMHURİYET VE ALTIN LALE BASIN ÖDÜLÜ İLHAN KARAÇAY’A VERİLDİ
Bu haber 28 Şubat 2022 - 22:10 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Devlet sanatçısı Derya Derin, Atatürk’ün en çok sevdiği şarkıları ile gönülleri fethederken, organizasyonun mimarı Bülent Türker de yararlı faaliyetleri için sık sık alkışlandı.

Afbeelding met persoon, person, glimlachen, poseren Automatisch gegenereerde beschrijving
Muhlis AYBOĞAN yazdı:
(Eski Hürriyet muhabiri)

LAHEY,- Hollanda’da yararlı faaliyetleri ile gündemden düşmeyen Bülent Türker ve ekibinin organize ettiği Cumhuriyet Bayramı ve Altın Lale Festivali’nin altıncısı, önceki gece Lahey kentinde yapıldı.

Afbeelding met tekst, binnen, tafel, plafond Automatisch gegenereerde beschrijving

Çeşitli branşlarda başarılı olanlara ödüllerin dağıtıldığı gecede, Yılın Gazetecisi Ödülü, İlhan Karaçay’a verildi. Ödülünü, Lahey Büyükelçiliğini temsilen gelen Meral Ünlü’ün elinden alan İlhan Karaçay, yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

Afbeelding met tekst, persoon, staand, poseren Automatisch gegenereerde beschrijving

‘Dün servise koyduğum bir haberde, NOBEL Ödülü’nü bu yıl Afrikalı bir göçmenin almış olduğunu belirtmiştim. Gördüğü zulümlerden sonra İngiltere’ye sığınan bu Afrikalı, ırkçılığa karşı vermiş olduğu mücadeleler nedeniyle NOBEL Ödülü’ne lâyık görüldü. Ben de burada tam 53 yıldır ırkçılıkla mücadele ediyorum. Ben NOBEL Ödülü’nü alamadım ama, halkımızın ve jürinin takdiri ile bu Cumhuriyet ve Altın Lale ödülünü alabildim. Varsın öyle olsun. Bu salonda da gördüğüm gibi, içimizde öyle genç cevherler var ki, inşallah bir gün bu gençlerimizden biri NOBEL Ödülü kazanırlar.’

Sunuculuğunu Sa Baran’ın yaptığı program, Atatürk için saygı duruşu, Türk ve Hollanda milli marşlarının söylenmesi ile başladı ve Rotterdam konsolosumuz Feyza Coşkunçay Yavuz açış konuşmasını yaptı.

Başkanlığını Buğra Türker’in yaptığı Cumhuriyet ve Altın Lale organizasyonunda, Onursal Başkan olan Bülent Türker, altıncısını yaptıkları program sırasında, bu güne kadar 3000 çocuğa palto ve bot yardımı, engelliler için araba desteği ve sokak hayvanlarına desteklerini  anlattı. Vakıflarının hiç bir siyasi amacının olmadığını ve Türkiye’yi  seven, bayrağını seven, Atatürk’ü seven  herkesin  yanında olduklarını  anlattı. Bülent Türker, konuşması sırasında sık sık alkışlandı.

Afbeelding met tekst, binnen Automatisch gegenereerde beschrijvingTürkiye’den özel olarak davet edilen Devlet Sanatçısı  Derya Derin,  İzmir Marşı ile çıktığı Sahneden, konukları ayağa kaldırarak, Türk bayraklarını sallatıp  coşturdu. Ardından ‘Çanakkale  içinde vurdular beni’, Atatürkün sevdiği şarkılar  ‘Kırmızı gülün adı var’‘Vardar ovası, ‘Bülbülüm altın kafeste’, ‘Fikrimin ince gülü’  parçaları ile dans ettirdi.

Ahmet  Emek’in sunduğu, organizasyonun eski konuklarından  Adile Naşit filmlerinden kesitler  büyük beğeni kazandı.

Organizasyona katkısı olan sponlarlardan,  Ozkara Avukatlık adına  Av.  Cem Çakır ve  Mustafa Bal, Randstad’tan ve Hollanda Türkiye Ticaret odası Derneği adına Bülent Akkas, Mimoza  Hasta Bakım Kurumu adına Meryem  Ozdoğan, Goldan Fruit adına  Hamza  Polat, Memos Organic adına Gizem Tokgoz Akbulut, Jet Caars adına Osman Alın’a  teşekkür palaketleri takdim edildi.

Afbeelding met tekst, vloer, binnen Automatisch gegenereerde beschrijving

Gecede, Türk mutfağının leziz yemekleri ile yerli ve yabancı  mısafirler  keyifli zaman geçirdiler.

Sokak hayvanları ve  engelliler ile çocuklara mont ve bot alımı için  5 obje açık arttırmaya kondu. Ressam Gülay Yıldırım’ın  Atatürk yağlı boya tablosu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın futbolcular tarafından imzalı takım formaları ile Fatih Sultan Mehmet’in yağlı boya tablosu  ve Atatürk’ün 100 yıllık orjinal el dokuma halısı açık artırma ile satıldı.
Amsterdam’dan  Beyzade Ünver ve ekibi Zeybek oyunu ile  izleyicileri büyüledi.
İkinci kez  sahne alan Derya Derin, konukları bol bol dans ettirdi ve Cumhuriyet şarkıları ile coşturdu.

Afbeelding met vloer, persoon, binnen, poseren Automatisch gegenereerde beschrijving

ÖDÜL TÖRENİ
Altın Lale  Başkanı  Buğra Türker, Psikolog Ali Koç, Bankacı Ercan Erdoğan, Folklor eğitmeni Beyzade Ünver, Zorlu Enerji sahibi Meral Tokay, Dansçı Nesrin Tatar, İş Kadını Arzu Alpi ve Onursal Başkan Bülent Türker’den kurulu jüri heyeti, halktan gelen tercihler ve kendi yaptıkları araştırmalar sonucunda, 11 branşta başarılı kişileri seçti.

Gecede, başarı ödüllerini alanların listesi şöyle:

YILIN HAYIRSEVERİ: AHMET AYTEKİN-GÜÇ KARDEŞLER
Özürlülere ve  muhtaçlara yaptıkları yardım ve desteklerden ötürü.

YILIN POLİTİKACISI: TAHSİN ÇETİNKAYA
8 yıldır Türk toplumuna yaptıkları hizmetler ve birleştirici çalışmalarından dolayı.

YILIN SAĞLIK ÖDÜLÜ: NADİYA ALTUN
Mülteci çocuklara sahip çıkıp  onları topluma kazandırmak ve  evlat edinmedeki çalışmalarından, küçük yaşta iken evlat edindiği, engellilere ve çocuklara desteklerinden dolayı.

YILIN DERNEĞİ: HOLLANDA KAYSERİLLİER VAKFI
İzmir depreminden sonra  5 TIR dolusu malzeme gönderme, Kayseride yüzlerce engelliğiye engelli arabası ve sokak hayvanlarına desteklerinden dolayı.

YILIN  KÜLTÜR SANAT ÖDÜLÜ: MEHMET TÜTÜNCÜ
Yaptığı araştırmalar, Türk dünyasındaki çalışmaları ve  çıkardığı
Hollandaca Türkçe ve İngilizce  tarihi belgeleri Türk dünyasına sunması ve
insanları bilgilendirilmesinen dolayı.

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: ABDULLAH POLAT TR.
Hollanda Türkiye arasındaki çalışmaları, birçok Türk ürününü Hollanda’ya
getirip tanıtması ve Hollanda’da inşaat sektöründeki başarısı nedeniyle.

YILIN SPORCUSU: GÖKHAN SAKİ
Hollanda’da ve dünyada  sporda gösterdiği başarılardan, daha önce Dünya Şampiyonu olarak Türkleri gururlandırdığı için.
Bir gece önce canlı yayınlanan maçta Polonyalı rakibini nakavt etmişti.

YILIN İŞ KADINI: SONGÜL AKKAYA
Politikacı olarak bilinmesine rağmen  Hollanda’da emlak, danışmanlık ve  hukuksal ticari konulardaki faaliyetleri nedeniyle.
Atatürkçü duruşu ve Türkiye sevdası da cabası.

YILIN GENÇ GİRİŞİMCİSİ: ONUR EMRE
Kaza sigortasını Hollanda’da ilk kez başlatarak yaptığı çalışmalar ve Türk toplumunu böylesine önemli konularda bilgilendirme  ve desteğinden dolayı.

YILIN İŞ ADAMI: RECEP ZİVKARA
Yıllarca Hollanda askeriyesi ve PTT’sini giydiren,  şu an ise emlak ve inşaat işi ile uğraşan, Hollanda’da bilinmiyen bir kahraman.
Hayır işleri ile de yaptığı güzel faaliyetlerle Türk toplumuna örnek olmasından dolayı.

YILIN BASIN ÖDÜLÜ: İLHAN KARAÇAY
Hollanda’da basında bir çınar, 50 yıldan fazla Türk ve Hollanda medyasında hep zirvede kaldı.Yazdığı korkusuz yazılar ve dünyanın birçok ülkesinde yaptığı röportajlarla Türk toplumunu bilgilendirdiği, onbinlerce mail adresine günlük haber ve bilgilendirmeler yaparak Türk toplumuna hizmetlerinden dolayı.
Not: İlhan Karaçay 1’inci Altın Lale’de, Rahmetli Naim Süleymanoğlu’dan
KÜLTÜR  ödülünü almıştı.

EMEĞİ GEÇENLER DE UNUTULMADI

Gecenin sonunda, İzmir Marşı eşliğinde Derya Derin ve Bülent Türker tarafınıdan Cumhuriyet Pastası kesildi. Gece boyunca Sabri  bey ve gurubu  muhteşem müzikleri ile gönülleri fethetti.

Gecede emeği geçen Sa Baran, Ahmet Emek, Özcan Özbay, Ali Koç, Bugra Türker,Aslıhan Kavuncu, Ercan Erdoğan, Ayşe Yanar, Beyzade Ünver ve Amsterdam Türküaz Folklor ekibi takdir edildiler. Arzu Boy, gönüllü çalışmaları için tebrik edildi.

Gece sonunda  çekilişte 15 talihli de Türkiye seyahati, Türkiyede otel, ve sürpriz hediyeler kazandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA