SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermenistan’ın kışkırtmalara prim vermemesini bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermenistan’ın kışkırtmalara prim vermemesini bekliyoruz”
Bu haber 28 Eylül 2023 - 7:46 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tam 30 yıl boyunca yaşadıkları onca acıya, zulme ve katliama rağmen Azerbaycanlıların, Karabağ’daki Ermenilere yönelik sergilediği insani tavrın, her türlü takdirin üzerinde olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Operasyon sırasında sivillerin zarar görmemesi için gereken tüm önlemlerin alındığını hatırlatarak, insani yardımların ulaştırılmasında da Azerbaycan makamlarının olağanüstü çaba gösterdiklerini belirtti.

Yıllardır bölgedeki çözümsüzlükten beslenen kimi devletlerin iddiaların tamamının safsatadan ve iftiradan ibaret olduğunun altını çizen Erdoğan, “Ermenistan’ın da dışarıdan ve diasporadan gelen bu tür kışkırtmalara prim vermemesini bekliyoruz. Ermeni halkının refahı, huzuru, esenliği komşularıyla kavgadan değil, barıştan ve işbirliğinden geçmektedir. Türkiye, bölgenin kalıcı barışa kavuşması için üzerine düşeni yapmaktan çekinmemiştir, bundan sonra da çekinmeyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zengezur Koridoru’nu da en kısa sürede hayata geçirerek, dost ve kardeş Azerbaycan’la kara yolu ve demir yolu irtibatını Nahçıvan üzerinden kesintisiz hale getireceklerini aktardı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA