SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Cumartesi çalışmak istemiyorlar

Cumartesi çalışmak istemiyorlar
Bu haber 02 Şubat 2015 - 14:31 'de eklendi ve 219 kez görüntülendi.

Edirne Tabip Odası ile Edirne Aile Hekimleri Derneği’nin Aile Hekimlerinin ve diğer Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının başta Cumartesi günleri zorla fazla çalıştırılmaları olmak üzere yaşadıkları sorunları görüşmek amacıyla birlikte düzenledikleri toplantı 31 Ocak 2015 Cumartesi günü Aile Hekimleri, Hemşireler, Ebeler ve diğer birinci basamak çalışanlarının katılımıyla Keşan’da gerçekleştirildi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve EDAHD Başkanı Dr. Mehtap Büyük Ateş katılımcıları selamladıktan sonra Oda Başkanı Tanrıkulu açılış konuşması yaptı. Tanrıkulu konuşmasında.’Aile Hekimlerinin ve diğer sağlık çalışanların hakları için birlikte sürdürdüğü mücadeleyi desteklediklerini, her türlü katkıya hazır olduklarını; sağlıkta dönüşüm adıyla sürdürülen programın, sadece birinci basamakta değil, sağlığın her alanında tahribat yarattığını, tıkandığını ve sürdürülemez hale geldiğini dile getirdi.

Toplantıya TTB adına katılan TTB Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Fethi Bozçalı, Aile hekimliğiyle birlikte birinci basamak sağlık ortamında nelerin değiştiğini, toplumu ve sağlık çalışanları nasıl etkilediği, sonuçlarını ve ASM ve TSM çalışanlarına Cumartesi günleri fazla ve esnek çalışma dayatmalarına karşı yürütülen ortak mücadeleyi, baskılara karşı yapılan, yapılacakları özetleyen bir sunum gerçekleştirdi.

Bozçalı mesajında:’ Sağlık hizmetlerini kar getiren alana dönüştüren; çalışanları daha az ücret karşılığında güvencesiz, esnek, fazla çalıştıran, toplumun gereksinmelerine dayanmayan politikaların birinci basamak alanında yürütülemez hale geldiğini; ASM ve TSM çalışanlarına dayatılan güvencesiz, fazla ve esnek çalışma karşısında 70 bin çalışanının haklı direniş gösterdiğini;5 haftadır tüm yurtta büyük katılımla süren Cumartesi günleri ASM lere gitmeme eyleminin amacına şimdiden ulaştığını, birinci basamakta örgütlü tüm meslek odaları, dernek ve sandıkların birlik içinde mücadele ettiğini, bakanlığın bu direnişi kırmak için baskı kurduğunu, baskılara karşı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının 11 Şubat ta bir günlük iş bırakma eylem kararı aldığını, TTB nin 12 Aralık iş bırakma eylemi gibi 11 Şubat iş bırakmanın da başarılı olması için çaba sarf ettiğini, desteklediğini bildirdi.

Toplantıya Birlik ve Dayanışma Sendikası adına katılan Dr. Mehmet Suözü:’Cumartesi eylemlerinin başarıyla sürdüğünü, Şubat ayında eyleme katılımın daha da artacağına, birlikte sürdürülen mücadelenin daima destekçisi olacaklarını’ bildirdi.

Türk Sağlık Sen Keşan temsilcisinin destek mesajı sonrası katılımcılar, Edirne ve Keşan da Cumartesi ASM lerin çoğunlukla açılmadığını, her geçen hafta eyleme katılımın daha iyi olduğunu, şimdilik çeşitli endişeleri nedeniyle Cumartesi günleri ASM lere giden çok az sayıdaki arkadaşlarının kısa sürede kendilerine katılacaklarını bildiklerini dile getirdiler.

Toplantı katılımcılar birlik ve beraberlik içinde yürütülen mücadelenin başarısını hep birlikte alkışlayarak, hakları için sonuna kadar direnecekleri mesajını verdiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA