SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi
Bu haber 26 Haziran 2014 - 13:38 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,  program otoritesi olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının başarısının arttırılması ve etkin bir şekilde uygulanması için kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına yönelik Teknik Yardım Projesi’ne başladı.

 

Proje kapsamında, operasyon başvurusu ön elemeyi geçmiş olan operasyonların etkin bir şekilde hazırlanması ve uygulamaya konulabilmesi için ilgili kurumların tematik ve teknik bilgisinin arttırılması ve konuya ilişkin olarak uluslararası işbirliğinin sağlanması amacıyla Hırvatistan’a çalışma ziyareti düzenlendi. Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli operasyon teklifi ile potansiyel faydalanıcı olan Trakya Kalkınma Ajansı’ndan operasyon koordinatörü ve izleme değerlendirme birimi uzmanı Elif Öztüfekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın davetlisi olarak çalışma ziyaretine katılım gösterdi.

 

Çalışma ziyareti sırasında, Bilim Eğitim ve Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Politikalar ve Gençlik Bakanlığı, Hırvatistan İstihdam Servisi, Zagreb Kalkınma Ajansı, Sivil Toplum Gelişimi Ulusal Vakfı, Rehber Köpekler ve Görme Engelliler Hareketlilik Vakfı, Karlovac İstihdam Servisi ve Korak Derneği ziyaret edildi. Ziyaretler ile Hırvatistan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Programlama Sürecinde Halk Katılımı, AB Hibe Programlarının Yönetimi ve Kurumsal Yapılanma ile ilgili bilgi alındı ve çeşitli örnek hibe projelerinin sahipleri ile görüşüldü.

 

Çalışma ziyaretine Trakya Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra,  Zafer Kalkınma Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi temsilcileri katıldı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA