SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
Necdet Uybaş

Çivi çakma meselesi

Çivi çakma meselesi
Bu haber 19 Nisan 2021 - 16:29 'de eklendi ve 430 kez görüntülendi.

Keşan’da 40 yılı aşkın gazetecilik yapıyorum.Belediye başkanlarını da hep takip ettim. Rahmetli Rasim Ergene, Metin Çırpan.Orhan Tütüncü ( kaymakamdı vekaleten baktı),Alaaddin Önen,Mehmet Gemici,Mustafa Ürek,Mehmet Özcan’ın yaptığı işlere tanık oldum. Hepsi de kendi zamanlarında bir şeyler yaptılar.Saymaya kalksam,sayfalar sürer. Şimdi çıkıp bunlar 30 senedir çivi çakmadı demek çok yanlış bir kelime. İnsanın gözü bu kadar görmemezlik edemez.
Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’da iktidar partisinden. Bir de Milletvekilimiz var iktidardan. El ele vererek Keşan’a koparabildikleri kadar yardım koparıyorlar. Yapılanları kimse cebine koyup götürmeyecek.Bir şeyler tabiki yapılıyor. 2 senede yoldan başka bir şey yapılmadı demek haksızlık olur.Bu fırsatı da iyi değerlendirmek gerekiyor.
Helvacıoğlu,bazı konularda biraz agresif davranıyor. Ben hiç bir belediye başkanında böyle agrasif bir durum görmedim şimdiye kadar.
Hele halka bir şeyi bağırarak anlattıklarına da şahit olmadım. Onların zamanında da oldu vatandaşın istemediği işler. Ama “tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” atasözü boşuna söylenmemiş.
Yapılacak işleri vatandaşa iyice anlatmak gerek. Öyle anlatmadan “ben yaptım oldu bitti” mantığı yanlış.
Çamlı kent olayında olduğu gibi, vatandaş derdini anlatmaya çalışıyor ama vatandaş dinlenmiyor. Başkan hemen topu siyasete atıyor ve 30 yıldan beri çivi çakmayanların gene yapılacak hizmet için çivi çaktırmak istemediğini söylüyor.
Burada yapılacak olan tesis,halkın yararına olabilir. Ama bunu anlatmanın yolları var.Demek ki, burada vatandaşa iyi anlatılmamış olacak ki, vatandaş tepki gösteriyor. Tesisin buraya değil, başka bir uygun yere yapılmasını istiyorlar.
Vatandaşa iyi anlatılsa sorun çözülecek ama işe bir kere siyaset karıştı,bunlar sonra da başkan buraya bu tesisin yapılmayacağını biraz da agresif bir şekilde söyledi.
Keşan’a yapılacak olan bir tesisin kararını belediye başkanı tek başına veremez.Konuyu meclise getirir oylatır çıkan sonuca da razı gelir.Ama burada gördüğümüz ayrı bir durum.
Başkan,sadece AK Parti’nin başkanı değildir. O tüm ilçeyi temsil eder.Ama diğer partilerin de kendisine saygı göstermesi için önce kendisi diğer partiler hakkında konuşurken saygılı olacak. Önyargılı olmayacak. Hele de 30 yılda çivi bile çakmadılar gibi çok ağır bir sözü ağzından çıkarmayacak. Bu söze ben çok alındım.Kendime söylenmiş gibi algıladım. Çünkü onların bir çok olaylarına şahit oldum ve bu çirkin sözün onları da üzdüğünü biliyorum. Böyle sözlere gerek yok. Herkes işini yapsın.En iyi takipçi vatandaştır. Vatandaşın sesini kısmak değil,duymak gerekir.
Helvacıoğlu, sık sık söylediği bu çivi çakmamışlar sözünü özür dileyerek geri almalıdır.Bu koltuklar kimseye baki değil.
Kimse de cebinden para harcamıyor.Vatandaşın verdiği vergileri harcıyor sonuçta.Ben yaptım yerine,Keşan halkı olarak biz yaptık demek doğru olur.
Bir de bazı afişlerde belediye ile ilgili bir duyuruda,başkanın değil belediyenin ismi yazılması doğru olur.
Türkiye’de bazı belediye başkanları bunu uyguluyor. Yapan tek kişi değil, belediyedir.
Keşan’da bu kavga ortamı son bulmalıdır. Herkes vatandaşa saygılı olmak zorundadır. hesaplaşma zamanı seçimdir. vatandaş hesabı sandıkta keser ama iyi keser.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA