SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÇİFTÇİMİZİN, KÖYLÜMÜZÜN DERDİ BİZİM DERDİMİZ…

ÇİFTÇİMİZİN, KÖYLÜMÜZÜN DERDİ BİZİM DERDİMİZ…
Bu haber 18 Ekim 2021 - 0:17 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.
MHP İl Teşkilatı doludan zarar gören köyleri ziyaret etti.
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tecan,konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
1MHP Edirne İl, İlçe Teşkilatlarımız ile birlikte; İpsala ve Köylerinde etkili olan Dolu nedeniyle Çeltik ekili olan arazileri zarar gören İpsala İlçesi/Sarıcaali-Sultan-Balabancı Köylerimizdeki Çiftçilerimizi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve dertlerini dinledik…
Çiftçilerimizden aldığımız bilgilere göre: “Sarıcaali Köyünde 5000 dönüm.. Balabancık Köyünde 3500 dönüm.. Sultan köyde 2500 dönüm.. Paşa Köyde 1500 dönüm.. Taştepe mevkisinde 500 dönüm olmak üzere.. İpsala İlçemizde toplam 13000 dönüm çeltik arazisinde zarar olduğunu öğrenmiş olduk. Çiftçilerin zararlarının karşılanması, Afet bölgesi ilan edilmesi elzemdir.
Çiftçimizin, Köylümüzün derdi bizim derdimiz.. Sıkıntısı bizim sıkıntımız.. Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde: Sıkıntıları, dertleri, istekleri geniş kapsamlı analiz raporu yazarak ilgililere ileteceğimizi ifade ettik.. MHP olarak üzerimize her ne düşüyorsa fazlasıyala yapmaya gayret edeceğiz.. Hayırlı sonuca varmak için mücadele edeceğiz.
MHP toplumun kanayan bir yarasını görünce onu ortadan kaldıracak projeler üretir ve hayata geçirir… Çiftçimiz ile, Köylümüz ile buluşup, sorunları yerinde görüp, taleplerini dinledik. Çiftçilerimiz şunu söylüyorlar: Devletimiz bu afatlarda meydana gelen zararlarımızı karşılasın, bize rahat bir nefes aldırsın.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak elli iki yıldan beri aynı şevk ve heyecanla asil milletimize hizmet ettik. Geçmişte olduğu gibi yılmadan, yorulmadan, darılmadan bugün de ve yarın da Çiftçimizin, Köylümüzün, Milletimizin ve Ülkemizin hizmetinde olacağız.
Bizler halkın temsil makamı olarak yaşamın her alanında Vatandaşlarımızın sesi olmak ve temsil etmekle görevliyiz. Bu görevi Ülkemiz, Milletimiz ve seçim bölgelerimizde de yerine getirmeli, sorunların çözümü için elimizi taşın altına koymaktan geri durmamalıyız. Sosyal adaleti sağlayacak her çalışmanın içerisinde aktif olarak bulunmaktayız.
Tarımsal desteklerdeki özellikle bu Stopajların kaldırılması, kesintilerin kaldırılması, geçmişe dönük de bunların çiftçiye tekrar ödenecek olması gerçekten çok anlamlı olmuştur.
Tarımsal sulama için elektrik birim fiyatları meskenlerle eş değer hâline gelirse çiftçilerimiz için önemli bir destekleme yapılmış olacak.
Hayvancılarımız için en önemli sorun yemdir. Bakanlığımızın Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla ithal arpa dağıtması hayvancılıkla uğraşan insanlarımızı mutlu etmiştir. Bu projenin devam ettirilmesi hayvancılarımızın yüzünü güldürecektir.
Daha fazla üretmeleri için çiftçimiz daha fazla desteklenmeli; mazot, gübre, ilaç, yem gibi girdilerini uygun fiyatlı alabilmeleri mutlaka sağlanmalıdır. Tarımda kullanılan elektrik için daha düşük tarife belirlenmeli ya da elektrik desteği verilmelidir.
Cumhur İttifakı tarafından verilen önerge ile çiftçimize 3,4 Milyar TL. ilave ödeme yapılacak.. Son 5 yılda desteklerden kesilen vergiler, faiziyle birlikte çiftçimize iade edilecek. Çiftçilerimize Hayırlı Olsun.
Çiftçimize, Köylümüze Duamız: “Hangi dert sizi yoruyorsa Rabbim o dertten sizi feraha çıkarsın… Hangi sıkıntı sizi üzüyorsa! Rabbim o sıkıntıdan sizi selamete çıkarsın…”
Zillet karanlıktır, Cumhur İttifakı ise milletin aydınlık geleceğidir. Cumhur İttifakı çok sınamalardan geçti, hâlâ uğraşıyorsunuz, bütün dünya uğraşıyor; Allah’ın izniyle o çatlağı vermeyeceğiz…
Türkiye’nin millî birliği ve bütünlüğüyle ilgili olarak bu yolda, Allah’ın izniyle, Cumhur İttifakı muvaffak olacak ve hedefine varacaktır…
Milliyetçi Hareket Partisi; şahlanan milli mücadele ruhu ve milli irade ile siyaset yapmaktadır. Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletinin duası, şükür nişanesidir.1

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA