SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP’de Ön Seçim 

CHP’de Ön Seçim 
Bu haber 29 Aralık 2023 - 17:55 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

 

5 Belediye Başkan aday adayı, 17 Edirne İl Genel Meclisi aday adayı yarışacak

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığı’nın denetiminde üye bazında ön seçim Cumartesi günü yapılacak. Ön seçim 08.00-17.00 saatleri arasında Keşanspor Düğün Salonunda gerçekleştirilecek. Ön seçimde Keşan Belediye Başkan Adayı için 5 aday adayı, Edirne İl Genel Meclisi Adaylığı için de 17 aday adayı yarışacak.

13 SANDIK, 26 KABİN KURULACAK

Ön seçimde Belediye Başkan aday adayları için 6 sandık, Edirne İl Genel Meclisi aday adayları için 7 sandık olmak üzere toplamda 13 sandık ve 26 kabin kurulacak. Ön seçimde Belediye Başkan aday seçimi için 2.288, Edirne İl Genel Meclisi adayları için 3.018 üye oy kullanacak. Üyeler, belediye başkan adayını belirlerken tek adayı oy pusulasında işaretleyerek oyunu verecek. Edirne İl Genel Meclisi adayını belirlerken de en az 3 aday en fazla 5 aday işaretleyecek.

KEŞAN’DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANACAK

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, ön seçimle Keşan’da demokrasi şöleninin yaşanacağını kaydederek şunları söyledi: “Seçildiğimiz günden bugüne ön seçimi savunduk. İlçe Yönetimimiz olarak Keşan’da başarının gelmesi için ön seçiminden yana olduğumuzu her yerde dile getirdik. Ve bunu da başardık. 20 yıl sonra belediye başkan adayımızı 2023’e saatler kala üyelerimizin takdiriyle seçeceğiz. 31 Mart 2024 tarihinde Keşan’a CHP’nin bayrağını tekrar göndere çekeceğiz. Sosyal Belediyeciliği Keşan’da yeniden yaşatacağız. Değerli üyelerimizi 08.00-17.00 saatleri arasında Keşanspor Düğün Salonunda gerçekleştireceğimiz ön seçimimize davet ediyoruz. Keşan’da demokrasi şölenini yaşatacağımız ön seçimimizle hem belediye başkan adayımızı hem de Edirne İl Genel Meclisi adaylarımızı belirleyeceğiz. Bu gurur hepimizin. Ön seçim kararının alan başta Genel Başkanımız Özgür Özel’e, Parti Meclisimize, İl Başkanımız ve yöneticilerine, milletvekillerimize ve her zaman ön seçimden yana mücadele veren ilçe yönetim kurulu üyelerimize en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Ön seçim partimize, Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

Önseçim de yarışacak adaylar:

Belediye Başkan Aday Adayları

 1. Mustafa Bezbaş
 2. Orhan Çakır
 3. Ender Mağden
 4. Mehmet Özcan
 5. Şenol Yalı

Edirne İl Genel Meclisi Aday Adayları

 1. Nedim İşlek
 2. Emre Şevik
 3. Mehmet Ali Yetim
 4. Alaattin Öztürk
 5. Olgu Karataşoğlu
 6. Selahattin Gündüz
 7. Halil Büyükyatıkçı
 8. Cemal Özdemir
 9. Erol Meyva
 10. Sezgin Gündoğdu
 11. Vedat koyuncu
 12. Ömür Çakıcı
 13. Sertan Özmen
 14. Eyüp Kavazlar
 15. Mehmet Güneş Yılmaz
 16. Erdinç Can
 17. Hüseyin İnce
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA