SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun’dan, Çorlu’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önergesi

CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun’dan, Çorlu’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önergesi
Bu haber 18 Haziran 2023 - 15:33 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

“Çorlu Devlet Hastanesi’ni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Dönüştürecek Misiniz” 

“Kızamık vakaları için önlem alacak mısınız”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde; artan kızamık hastalığı vakaları için önlem alınmasını isterken, Çorlu Devlet Hastanesi’nin Çorlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini, konunun 2024 Yatırım Programı’na alınıp alınmayacağını sordu.

Aygun, TBMM Başkanlığı’na verdiği önergesinde; “Kaliteli sağlık hizmetini, nitelikli personeli ile son teknolojiye uygun araçlarla zamanında, doğru ve etkili, hasta ve çalışanlarının haklarını koruyarak kolay erişilebilir şekilde vatandaşlarımıza eriştirmek için eğitim ve araştırma hastaneleri önem arz etmektedir. Tekirdağ ilimizin Çorlu İlçesi’nde araştırma ve eğitim hastanesinin yoksunluğu söz konusudur” dedi.

Aygun, bu bağlamda şu soruları yöneltti:

1.     Çorlu Devlet Hastanesi’ni “Çorlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne” dönüştürmeyi düşünür müsünüz?

2.     Sağlık personelinin eğitim faaliyetlerinin yapıldığı eğitim ve araştırma hastaneleri; sanayinin geliştiği kentlerde artan hastalıklar nedeniyle önemli bir ihtiyaca dönüşmüştür. Bu nedenle Çorlu’da eğitim ve araştırma hastanesine ihtiyaç bulunmaktadır. Daha nitelikli hasta bakımı ve sağlık sonuçlarına erişim için vazgeçilmez bir gereklilik olan eğitim ve araştırma hastaneleri; toplum genelinde sağlık statüsünü yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu konuyu, yeni dönemde gündeminize alacak mısınız?

3.     Çorlu’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılmasını; 2024 yatırım programına alacak mısınız?

4.     Artan aşı karşıtlığı ve düzensiz göç nedeniyle yeniden hortlayan kızamık vakalarına karşı yeni önlemler alacak mısınız? Kızamığın salgın hastalığa dönüşmesini engelleyecek eylem planınız olacak mıdır?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA