SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ŞADAN ŞİMŞEK’İN BASIN BİLDİRİSİ

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ŞADAN ŞİMŞEK’İN BASIN BİLDİRİSİ
Bu haber 02 Mart 2023 - 22:42 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

Güzel Edirne’min merkez, ilçe, belde, köy ve mahalle ziyaretlerime 11 aydır devam ediyorum. Halkımın her geçen gün sorunlarının arttığını, yoksullaştığını, geçim derdinde, günü nasıl geçireceğimin derdinde görmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Halkımızın siyasete ve siyasetçiye güveninin kalmadığı, ekonominin karaya, siyasetin dibe vurduğu, Siyasetin Bürokratla oynama sanatı, Bürokrat ise Siyasi yelpaze edildiği, liyakatın kalmadığı 21 yıllık iktidarın halkımızın getirdiği nokta YOKSULLUK olmuştur.

21 yıl önce 3 Y (Yolsuzluk, Yoksulluk, Yasaklar) ile halkımızın oylarını talip olarak gelen iktidarın ülkemizi getirdiği nokta ortadır. Halkımızın yoksullaştığını, alım gücünün kalmadığı, işsizliğin arttığını görmek için en belirgin olduğu kurum; eski ismi Fakir Fukara fonu, yeni ismi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonundan yardım alan; 2002 yılında yaklaşık 1 milyon hane iken, 2022 yılında yaklaşık 7 milyon haneye çıkmıştır.

Halkımız bu gidişata dur demek, kendi içinden sorunlarını bilen çözüm üretecek, güven duyacak, yeterliliği, yetkinliği olan  adayları görmek ve Milletvekili olarak TBMM’ye göndermek istiyor. Halkımız artık hak ettiği hizmeti ve değeri görmek istiyor. Halkımız kendilerini temsil ettikleri; “Siyaset makamlarının ve siyasetçilerin nüfuzlarını kullanarak ticarete, ranta hizmet etmesinler.” Diyerek tepki göstermektedirler.

Ziraat odalarımızı ziyaret ettiğimizde üreticilerimizin alın terinin karşılığını almak istediklerini, ürünlerin bir önceki aya fiyatlarının düştüğünü, ithalatta sıfır gümrükle ürün getirdiklerini söylediler. Ayrıca destekleme ödemelerinin karta yüklendiğini, üreticinin mağdur olduğunu, elinin kolunu bağladıklarını, belli işletmelerde kullanabildiklerini, uygulamanın gözden geçirilerek düzeltilmesini talep etmektedirler.

Halkımızın gerçek gündemi GEÇİM olmasına rağmen, ülkemizde yaşadığımız deprem felaketinde yaraların sarılması için yardımseverlik duygusu ile yaraların sarılması için maddi ve manevi duyarlılık göstermektedirler. Memleketimin güzel yürekli, yardımsever insanları ile gurur duyuyorum. Sağ olun.. var olun… iyi ki sizin evladınızım. İyi ki varsınız…

Halkımıza güveniyor ve saygı duyuyorum. Bu gidişe dur diyecek, sağduyuya sahip olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Doğduğum topraklara hizmet etmek en büyük arzum ve isteğimdir. Güzel Günler Yakındadır. Kışın sonu bahardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA