SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU’NUN ‘29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU’NUN ‘29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI
Bu haber 28 Ekim 2022 - 21:04 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğlu”,Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünü coşku, gurur ve onurla kutluyoruz.”dedi.

Gündoğdu’nun açıklaması şöyle:“Güçlü gelecek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkündür.”

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır.’ sözüyle bizlere önemini en iyi şekilde anlattığı Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünü coşku, gurur ve onurla kutluyoruz.

Mutluluğumuzun, heyecanımızın nedeni, Cumhuriyetimize, ulusal birliğimize ve toprak bütünlüğümüze yönelik, içten ve dıştan tehditlere, saldırılara milletimizin kararlılıkla karşı çıkması ve korumasıdır.

Gururumuzun nedeni milletimizin laik cumhuriyetimiz, ulusal birliğimiz ve toprak bütünlüğümüz konusundaki duyarlılığıdır. Cumhuriyetimiz, etnik ve dini tüm ayrımları reddederek, her bir vatandaşımızın fikri özgürlüğünü, toplumsal dayanışma ülküsüyle bütünleştirmeyi başarmıştır.

Yokluklar içinde verilen mücadele ile kurulan bu vatan ve onun rejimi olan Cumhuriyetimiz ülkemiz ve milletimiz için çok büyük değer taşımaktadır.

20 yıllık AKP yönetiminin hatalı politikaları sonucu ülkemiz ve Cumhuriyetimiz içeriden ve dışarıdan büyük tehdit altındadır.

Demokrasinin olanaklarını; Cumhuriyeti tahrip etmek, Cumhuriyetin temellerini zayıflatmak, laik Cumhuriyetin kazanımlarını ortadan kaldırmak için kullanmak isteyenler emellerine asla ulaşamayacaklardır.

99 yıllık Cumhuriyetimiz dost, düşman herkese göstermiştir ki, laiklikle İslamiyet’i bir arada, barış içinde yaşatan, toplumsal hayata uygulayan Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet ile demokrasiyi de yaşatmıştır ve yaşatacaktır.

Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünde en büyük bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı gururla, heyecanla kutluyor, birlik ve beraberliğimizin simgesi toplumu, tarihi değiştiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve mücadele arkadaşlarını saygıyla, şükranla anıyorum.

Minnettarız Atam…Yaşasın Cumhuriyet.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA