SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP kadın kolları açıklaması

CHP kadın kolları açıklaması
Bu haber 07 Aralık 2020 - 13:35 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

NİLAY KARAASLAN

30 Kasım gecesi Edirne’de, Nilay Karaaslan adlı kardeşimiz, uzaklaştırma kararı olmasına rağmen, boşanmak istediği eşi tarafından pompalı tüfekle katledildi. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen neden önleme mekanizması hayata geçirilmedi? Oysaki 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Gününde, yani daha geçen hafta ”Yaşamak İstiyoruz” diye haykırmıştık. Ancak yasaların uygulanmamasından cesaret bulan zihniyet, kadınlarımızı öldürmeye devam ediyor.

Kadına yönelik şiddet, sadece kadının sorunu değildir. Şiddet, bir insan hakları ihlalidir. Hakkını arayan, şiddete maruz kalan kadını, devlet yeterince koruyamamaktadır.

Türk Ceza Kanunu’nda kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik hükümler, uzaklaştırma kararı, 6284 Sayılı Yasa var iken, kadına karşı şiddetle ilgili dünyanın en kapsamlı sözleşmesi olan İstanbul Sözleşmesi’ne rağmen kadınlar öldürülüyor. Bu nedenle “KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR” diyoruz.

Yıllardır artarak devam eden kadın cinayetlerinin son bulması için,6284 Sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesinin tam ve etkin uygulanması, sürecin takip edilmesi, devletin tüm birimlerinin kadınların yaşam haklarını koruması ve görevini yetine getirmeyen kamu görevlilerinin cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Bir kişi daha eksilmek istemiyoruz…

Bir kişi daha eksilmeyeceğiz…

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KADIN KOLLARI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA