SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“CHP İktidarında Aş Olacak, İş Olacak, Çokça Kazanıp, Hakça Bölüşeceğiz”

“CHP İktidarında Aş Olacak, İş Olacak, Çokça Kazanıp, Hakça Bölüşeceğiz”
Bu haber 25 Eylül 2021 - 23:24 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Seçim bölgemizde başladığımız saha çalışmalarımıza 24-25 Eylül 2021 Cuma ve Cumartesi günleri Kırklareli merkezde devam ettik. Cuma günü Kofçaz yolundaki esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza yaptığımız ziyaretlerin ardından cumartesi günü Cumartesi Pazarı’nda pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımızla birlikte olduk, dertlerini dinledik çözüm önerilerimizi anlattık.

Pazar’da; pazarcı esnafımız da, alışveriş yapan vatandaşta, üretici de sıkıntılı, dertli, çaresiz ve sahipsiz kalmış. Üreten de, satan da, tüketen de huzurumuz yok, mutluluğumuz yok, bu iktidar hayallerimizi, geleceğimizi çaldı diye feryat ediyor.

TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyon yüzde 19-20 lerde seyrederken halkın enflasyonu yani pazardaki enflasyon adeta uçuşa geçmiş durumda.

TÜİK’in yıllık gıda enflasyonu yüzde 30 dayanmış, pazarda gerçek enflasyon yani fiyat artışı geçen yıla göre yüzde 60-70 lere tırmanmış durumda.

Vatandaşlarımız hayat pahalılığından dolayı beslenmesinden, gıdasından fedakârlık etmeye başlamıştır. Hayat pahalılığı, yani enflasyon dünyanın en acımasız, en adaletsiz vergisi olarak vatandaşın cebindeki cüzdanın, mutfaktaki tenceresinin bereketini kaçırmaktadır. Yüksek enflasyon vatandaşın huzurunu içten içe kemiriyor, çarşıyı, pazarı yangın yerine çeviriyor.

Hayat pahalılığından, işsizlikten ve borçtan bunalan milletimizden şikâyet feryatları yükseliyor

20 yılın sonunda AKP ülkemizi dünyada 185 ülke arasında en yüksek enflasyona sahip 12. Ülke durumuna düşürdü. Enflasyon karşısında yaşama mücadelesi veren vatandaşlarımız artık zorunlu olarak borcunu borçla çevirmeye başlamış, gırtlağına kadar borç batağına düşmüş.

Bankalar Birliği’nin verilerine göre, kanuni takibe düşen tüketici kredilerinde olağanüstü bir artış var. 2021’in ilk altı ayında vatandaşın icraya düşen borcu, geçen yılın üç katına çıkmış, 3 milyar liraya dayanmıştır. Millet borcun altında adeta eziliyor.

Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın ilk seçimde çözümün ve umudun adresi CHP iktidara gelecektir. CHP iktidarında aş olacak, iş olacak. Çokça kazanıp, hakça bölüşeceğimiz bir Türkiye olacak. Saygılarımla

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA