SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP adayı Özcan,Paşayiğit’te halka seslendi:”“Benim kapım 15 yıl kapanmadı, bundan sonra da eğer bana, baba-ağabey diyorsanız kapanacağını da düşünmeyin”

CHP adayı Özcan,Paşayiğit’te halka seslendi:”“Benim kapım 15 yıl kapanmadı, bundan sonra da eğer bana, baba-ağabey diyorsanız kapanacağını da düşünmeyin”
Bu haber 20 Mart 2024 - 19:06 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

CHP’nin Paşayiğit Mahallesi mitinginde vatandaşlar soğuk havaya aldırış etmedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, Büyük Cami Mahallesi’nden başladığı mahalle mitingleri, geçtiğimiz akşam Paşayiğit Mahallesi ile devam ederken, Paşayiğit halkına seslenen CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, projelerini anlatıp hepsi için tek tek söz verdi.

Saat 21.00’de, Millet Caddesi’ndeki Gazi Evrenos KYK Yurdu önünden araç konvoyu ile Paşayiğit Mahallesi’ne doğru yola çıkan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Mustafa Bezbaş, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanları ve partililer, mahalle girişinde çok sayıda Paşayiğit halkı tarafından, mahallenin sancağı ve meşaleler ile coşku içerisinde karşıladı.

Çakır: “Emeklilerimize 10 bin TL’yi reva gördüler bir de ‘Emeklilerin yılı’ diye dalga geçtiler”

Soğuk havaya rağmen Paşayiğit halkının yoğun ilgi gösterdiği mitingde, sahneye çıkarak vatandaşlara seslenen Anıl Çakır, soğuk havada kedilerini yalnız bırakmayan Paşayiğit Mahallesi vatandaşlarına teşekkür ederek, “31 Mart’ta, bizleri yoksulluğa mahkum edenlere cevap vereceğiz. Bunu Keşan’ın her yerinde hep birlikte başaracağız. 2019 yılında ‘Be iktidar partisinin adayıyım. Ceket başka pantolon başka olmaz. Keşan’a takım elbiseyi giydireceğiz’ dediler ama hem Keşan, hem de Paşayiğit yamalı pantolon ile geziyor. Keşan’ı iktidar partisi yönetiyor ama Paşayiğit’te 2024 yılında aylarca sular akmadı. Bunlar daha Paşayiğit’e su veremediler. Sırf oy için, kendi istikballeri için sizleri kandırdılar ama artık yeter. Artık Paşayiğit’e hakkını vermeye gelen bir adam gibi adam, halkçı başkan var. Paşayiğit için geliyor. Burada bir düğün salonu yaptılar ama Allah aşkına burada düğün olur mu? Sandığa giderken bunu basit bir yerel seçim olarak görmeyin. Hayvancılığı bitirdiler. Mazot neredeyse 50 TL oldu. Çiftçiler tarlalarını ekemiyor. Emeklilerimize 10 bin TL’yi reva gördüler bir de ‘Emeklilerin yılı’ diye dalga geçtiler. Kendileri bir günde milyonlarca lirayı harcıyorlar ama emeklilerimize 10 bin TL’yi reva gördüler. Atatürk’e, Cumhuriyet’e olan saldırılar her geçen gün artıyor. Bizi biz yapan değerlerimiz var. Mehmet Özcan Cumhuriyet’in kazanımlarıyla okudu ve doktor oldu ve memleketine belediye başkanı oldu. Bu, Cumhuriyet’in kazanımları sayesinde oldu. Pırıl pırıl 25 tane meclis üyemiz, 5 tane İl Genel Meclisi üyesi adaylarımız var. Hepsi alanlarında uzman kişiler. 8 tane Cumhuriyet kadını adayımız var.” dedi.

Akan içme su, arıtma, futbol sahası, düğün salonu yol…

Daha sonra sahneye çıkarak Paşayiğit halkını selamlayan Op. Dr. Mehmet Özcan, Paşayiğit Mahallesi’ndeki karşılama nedeniyle teşekkür ederek, “Sevgi karşılıklı olur. Bu sevginize layık olmaya çalışacağım. Kapanan belediyenizi Keşan’a kattınız ve görevi biz üstlendik. En ağır problemleriniz olan içme suyu, kanalizasyon ve yollarınızı yaptık. Bunların yapılması hem zaman alan hem de ağır maliyeti olan işler. Biz bu şebekeyi bıraktık, beyefendiler sularınızı akıtamıyor. Seçildikten 2 ay sonra sularınızı akıtacağıma dair söz veriyorum. Gençler; size söz futbol sahası yapacağım. Size söz düğün salonu yapacağım. Okuldan ofise kadar olan yolunuzu yapacağım. ATM istediniz ben de size söz veriyorum getireceğim. Yaptığımız kanalizasyonun bitim noktasına arıtma tesisi yapacağım. Bazı vatandaşlarımızın mülkiyetten dolayı elektrik almada sıkıntısı varmış onları çözeceğiz.” diye konuştu.

“Allah şahidimdir ki hepsini yapacağım”

2024 yılında verdiği sözlerin hepsini yapacağına dair sözünü yineleyen Özcan, “Allah şahidimdir ki hepsini yapacağım. Vadettiklerimizden başka şeyler olmayacağı anlamına gelmesin. Burada seçilecek olan mahalle muhtarımız ile her zaman irtibat halinde olacağız. Bir belediye meclisi üyesi adayınız var. O da büyük ihtimal ile seçilecek ve onunla da sürekli görüşeceğiz. Ayrıca sık sık Paşayiğit’e gelerek sizlere görüşeceğiz çay içeceğiz. Yukarıdaki iktidar baştan aşağı tam bir yalan makinesi. 2019 yılında Yenimescit Mahallesi’nde, Organize Sanayi Bölgesi’ni işaret edip 5 bin kişiyi işe alacaklarını söylediler. İnsanlara o kadar yukarıdan bakıyorlar ki, aradan 5 yıl geçmiş, yarın seçim var be temel atma töreni yapıyorsun. Kaç yılda biteceğini sordunuz mu? ‘Belediye bizden olursa hizmet gelir’ dediler o da yalan. Ben 15 yıl muhalefette görev yaptım ve yaptıklarım ortada. yayla Sahili’ndeki arıtma tesisini 4 yıl çalıştırmamışlar. Denize pis su akıyor. İnsanlar yaz mevsiminde boşuna hastalanıp hastaneye gelmiyormuş meğer. Bunlara ciddi bir ders verelim. Harcanan paralar hepimizin paraları. Aldığımız her şeyde ödenen KDV devlete gidiyor. Devleti iyi yönetsinler.” şeklinde konuştu.

“Benim kapım 15 yıl kapanmadı, bundan sonra da eğer bana, baba-ağabey diyorsanız kapanacağını da düşünmeyin”

Keşan merkezde ve Paşayiğit Mahallesi’nde belediye başkanına ulaşılmada zorluk yaşandığı yönünde şikayetler aldığının altını çizen Mehmet Özcan, şunları söyledi; “Birinci katta ya da ikinci katta idareten birileri tarafından karşılanıyormuşsunuz. Benim kapım 15 yıl kapanmadı, bundan sonra da eğer bana, baba-ağabey diyorsanız kapanacağını da düşünmeyin. Sizleri seviyor ve sayıyorum. Hepinize çok teşekkür ederim. Mübarek Ramazan Ayı’nız hayırlı olsun. İnşallah Ramazan Bayramı’nı sizlerle birlikte kutlarız.”

Muhtar adayları ve kadınlar çiçek takdim etti

Yapılan konuşmaların ardından, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı. Miting burada sona ererken, mahallenin muhtar adayları ve kadınlar, Mehmet Özcan’a çiçek takdim etti. Özcan, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayarak tek tek fotoğraf çektirdi.

Miting programı…

CHP’nin mahalle miting programı şöyle devam edecek;

20 Mart 2024İzzetiye Mahallesi
21 Mart 2024Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
22 Mart 2024İspat Cami Mahallesi (Tarım Kredi)
23 Mart 2024Aşağı Zaferiye Mahallesi (Muammer Aksoy Caddesi)
24 Mart 2024Yenimescit Mahallesi
25 Mart 2024Yeni Mahalle
26 Mart 2024Cumhuriyet Mahallesi
27 Mart 2024Aşağı Zaferiye Mahallesi (Anafartalar İlkokulu önü)
28 Mart 2024İspat Cami Mahallesi (Çamlıkent)
29 Mart 2024Yukarı Zaferiye Mahallesi
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA