SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÇELTİKTE FİYAT KARMAŞASI

ÇELTİKTE FİYAT KARMAŞASI
Bu haber 07 Ekim 2015 - 21:35 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda çeltikte alımıyla ilgili olarak Ofisin hiçbir hazırlığı olmadığını belirterek isyan etti.

Seçim çalışmaları kapsamında CHP Edirne Milletvekili Adayları Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt ve CHP İpsala İlçe Başkanı ve ilçe örgütüyle beraber Yenikarpuzlu’da çeltik hasadı yapılan alanı gezerek çiftçilerle görüştüler. Çiftçilerin fiyatların düşük olması nedeniyle şikayetlerini belirtmesi üzerine Vekil Gaytancıoğlu çeltik üreticilerinin yanında Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerini arayarak durumu bildirdi. TMO’nun alım yapması gerektiğini belirten Gaytancıoğlu “Ben hasat yerindeyim çiftçi maliyetin altında bin 300, bin 400 liraya çeltik satmak zorunda kalıyor. Çünkü ürünü satacak yer bulamıyor. Üretici mağdur. Hemen Ofisin çeltik alıma başlayıp, fiyatı yukarı çekmesi gerekiyor. Çiftçinin çeltiğini koyacak deposu yok. Deposu olsa da zamanı yok. Borçlarının vadesi gelmiş. Bu fiyatlar bu şekilde devam ederse burada büyük iflaslar olur” diyerek TMO yetkililerini uyardı. Ancak yetkililerden çeltik alımı konusunda Ofisin hiçbir çalışması olmadığı bilgisini alan Gaytancıoğlu “Bunun adı insafsızlık, bunun adı emeği hiçe saymaktır” diyerek tepki gösterdi.

Daha sonra üreticilere “Pirince geçen yıl 230 milyon dolar döviz ödendi. Yani yabancı ülkelerin çiftçisine bu para verildi? ?Peki bu parayı neden size vermiyorlar? Neden Yenikarpuzlu çiftçisine vermiyorlar? Neden bunun planlamasını yapamıyorlar? Neden sizin emeğinizi düşünmüyorlar. Ben sizin kavganızı her zaman her yerde vermeye hazırım. Çiftçimizin yüzünü güldürmek bizlerin boynunun borcudur. Çiftçiyi yeniden efendi yapacak tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Gaytancıoğlu bu durumun sadece bu yıl yaşanmadığını 13 yıldan beri AKP’nin çiftçinin hakkını yediğini söyledi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA